Bilgisayarınızı Nasıl Windows 11’e Yükseltebilirsiniz?

Takip Et
Windows’un yeni güncellemesi Windows 11 gelirken Windows 10 kullanıcılarına da müjdeli haber getiriyor.

Microsoft, dün yaptığı açıklama ile Windows 11 çalışmalarını doğruladı ve gelecek olan yükseltmenin tam sürümünün sonbaharda piyasaya sürülmesinin planlandığını söyledi. Bu yeni işletim sisteminin resmi olarak ortaya konmasıyla, akıllara gelen en önemli soru ise “Bilgisayarınızı nasıl Windows 11’e yükseltebilirsiniz?” oldu.

Windows 10 ilk çıktığı dönem, Microsoft, Windows 8 ve 8.1 için ücretsiz yükseltme imkanı sunmuştu. Her ne kadar sınırlı süre için olsa da, oldukça fazla kullanıcı için işe yarar bir fırsattı.

Peki kendi başınıza bilgisayarınızı nasıl Windows 11’e yükseltebilirsiniz?

Windows Insider programının bir parçasıysanız, aslında süreç sizin için oldukça basit olacak. Bu işletim sisteminin beta sürümü, 28 Haziran gibi oldukça yakın bir tarihten itibaren denenebilir hale getirilecek. Ancak Insider programına dahil değilseniz, biraz daha beklemeniz gerekebilir…

Bilgisayarınızı Nasıl Windows 11’e Yükseltebilirsiniz? sorusunun yanıtı tamda burada yer alıyor: Yapılan açıklamayla beraber Windows 11’in herkes için piyasaya sürülmesinin 2021 Tatil Dönemi gibi mümkün olacağı duyuruldu. Bu da yaklaşık olarak Ekim ile Aralık arasını kapsayan bir zaman aralığı anlamına gelmekte.

Gelelim haberin en güzel kısımlarından birine; eğer fiyat için endişeleniyorsanız, hiç endişe duymanıza gerek yok, çünkü Windows 10 kullanıcıları için gelecek olan yeni işletim sistemi ücretsiz olacak.  — Evet,  tamamen ücretsiz…

Bilgisayarınızı Nasıl Windows 11'e Yükseltebilirsiniz?

Sizin için sorun oluşturabilecek tek mesele, gelecek olan bu yeni işletim sisteminin minimum sistem gereksinimleri. Aslında o kadar zorlayıcı sınırlar olmasa da, yine de sisteminizi kontrol etmekte fayda var. Buradan sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz.

Bu ana gereksinim dışında, bazı özellikler için ayrıntılı gereksinimlere de buradan bakabilirsiniz.

Bu gereksinimleri karşılamanız halinde Windows Update özelliği üzerinden bilgisayarınızın işletim sistemini kolayca yükseltebilirsiniz. Haliyle, bu yeni işletim sistemi için ekstra bir yükleme işlemi gerekmemektedir, onun yerine tıpkı Windows 10 yükseltmesinde ve gelen diğer güncellemelerde olduğu gibi Windows 11 yükseltmesini yapabilirsiniz.

Ancak, eğer hala Windows 7, 8 ya da 8.1 kullanıcılarından biriyseniz, Windows 11’in sizin için ücretsiz olarak gelip gelmeyeceği hakkında herhangi bir söylem bulunmamakta.

“Bilgisayarınızı Nasıl Windows 11’e Yükseltebilirsiniz?” sorusuna dair tüm yanıtlar bunlardan ibaret.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Berker “Gandhi” Kubat SuperMassive Blaze Takımına Transfer Oldu

Sonraki İçerik

Minecraft Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""