Baldur’s Gate 3 Bu Yıl Erken Erişimden Çıkmayacak

Takip Et
Swen Vincke yaptığı röportajda, Baldur’s Gate 3’un bu yıl erken erişimden çıkmayacağını açıkladı.

Baldur’s Gate 3 hakkında Larian Stüdyolarından uzun zamandır bir açıklama gelmemişti. Her ne kadar oyuna ara ara ufak düzenlemeler gelmiş olsa da kayda değer en son güncelleme Şubat ayında yayınlanmıştı.

GameSpot ile yapılan bir görüntülü röportajda stüdyonun kurucusu Swen Vincke, Baldur’s Gate 3’ün bu yıl içerisinde erken erişimden çıkmayacağını “Oyunu seneye son haline getirmek için oldukça çabalıyoruz. Bu sene erken erişimden çıkmayacağı kesin.” şeklinde açıkladı.

Stüdyo, bir yanden erken erişimde olan oyunu iyileştirmeye çalışırken bir yandan da oyuna eklenecek yeni özelliklerin ve tamamlanacak eksiklerin üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Vincke, henüz ne zaman geleceği belli olmayan yeni güncellemenin oyunun mevcut yapısı üzerinde değişiklikler yapan bir güncelleme olacağını ve yeni özellikler ekleme üzerine olmadığını söyledi. Dolayısıyla bu güncellemeyle birlikte yeni bir sınıfın gelmesi beklentileri de askıya alındı.

Baldur’s Gate 3’in yeni güncellemesinin oyunculardan alınan geri dönüşlere odaklı olacağını açıklandı.

Vincke, bununla birlikte “Yeni güncelleme aldığımız birçok geri dönüşe odaklı bir güncelleme olacak” diyerek oyuncuların geri dönüşlerine verdikleri önemi de eklemiş oldu.

Vincke, bu geri dönüşlerde yakın dövüş karakterlerinin (melee characters) oyuncuların beklediği kadar çok seçeneğe sahip olmadığı yorumlarına değinirken, bunun Dungeons and Dragons’da (D&D) yer alan yakın dövüş mantığının bir parçası olduğunu belirtti. “D&D’de, dövüşçü sınıfı öğrenim sınıfıdır. Masaüstü D&D’de size oyunun nasıl oynanacağını öğretir dolayısıyla kullanabileceğiniz sınırlı özelliği vardır.” şeklinde açıkladı.

Son olarak, Divinity: Original Sin 2’de bulunduğu gibi bir Game Master modunun eklenip eklenmeyeceği üzerine Vincke, Baldur’s Gate 3’ün böyle bir özellikten elbette fayda göreceğini ancak şu an geliştirme aşamasında böyle bir modun bulunmadığını söyledi. Vincke konuyla ilgili “Şu an tüm odağımız oyunun kendisinin yapımında ki bu oldukça zorlayıcı.” dedi.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Profesyonel 2 VALORANT Oyuncusu 3 Yıl Uzaklaştırıldı

Sonraki İçerik

A Plague Tale: Innocence Yeni Nesil Konsollara Geliyor

Alakalı İçerikler
""