Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 5 Mobil ve PC Oyun

Takip Et
Canınız sıkıldığında arkadaşlarınızla oynayıp saatlerce eğlenebileceğiniz oyunları derledik.
Görsel 4: Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 5 Mobil ve PC Oyun - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Çevrimiçi oyunlar, oyun sektöründe en çok tercih edilen oyunlar arasında öne çıkıyor. Bu durum, oyun firmalarını da bu türe yönelik oyunlar geliştirmeye yönlendiriyor. Son dönem de çıkmış olan oyunlar, çevrimiçi oyun türünü deneyerek oyunculara keyifli bir deneyim yaşatıyor.

Biz de bu düşünceye dayanarak size ve arkadaşlarınıza eğlenceli anlar yaşatabilecek, güncel ekonomik şartlara uygun, sistem gereksinimleri düşük oyunları sıraladık.

Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 5 Oyun – PC

Far Cry 5

Far Cry 5, çıktığı yıllarda serideki diğer oyunlar gibi sadece hikaye sunmak yerine arkadaşlarınızla oynayabileceğiz, Montana’nın her köşesinde olan ilginç olayları beraber keşfedebileceğiniz bir oyun olarak karşımıza çıktı. Far Cry 3 veya Far Cry 4 gibi bir dinamik hikaye oyunu sunmak yerine Ubisoft, farklı bir konsept ile Far Cry 5’i yeni bir tarza büründürdü.

Amerika’nın Montana eyaletinde olan bir tarikatın başkanını tutuklamak üzere gönderilen bir polisi canlandırdığımız Far Cry 5; diğer oyunlara nazaran, farklı bir tarz ve dünyaya büründüğü için arkadaşlarınızla oynarken keyifli anlar yaşatması çok uygun bir atmosfer sunulmuş. Açık dünya, aksiyon ve beraber oynayabildiğimiz bir oyun arıyorsanız Far Cry 5, bu açığı kapatabilir.

Dying Light

arkadaslarinizla-oynayabileceginiz-5-oyun-2-oyundijital

Techland tarafından 2015 yılında piyasaya sürülmüş olan Dying Light, özellikle Türkiye’de popüler bir oyun. Oyunun Türkiye’deki şehirlerin, isimlerin olması ve Türkçe altyazı destekli olması nedeni ile ülkemizde çok ilgi görmüş bir oyun. Dying Light, ister tek başınıza isterse arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz açık dünya, hikayeli bir zombi oyunu.

İçinde parkur ve aksiyon özellikleri de olduğu için oyunu oynarken, kendinizi aslında bir nevi Spider-man gibi hissediyorsunuz. Bir yerden bir yere uçup kaçtığımız, zombiler avladığımız Dying Light, halen sorunsuz bir şekilde güncellenmeye devam ediyor. Eğer Dead Island oynadıysanız ve ruhani bir devam oyunu arıyorsanız Dying Light arkadaşlarınızla keyifli bir deneyim sağlayacak.

Sons of The Forest

Endnight Games tarafından 2018 yılında piyasaya sürülen The Forest’ın devam oyunu olarak nitelendirilen Sons of The Forest, çıktığı gibi mağazaları alt üst etmeye başladı. Sons of The Forest, oyuncuları bir adada maruz bırakıyor ve bundan sonrası oyuncuya kalıyor. Ne yap, ne et adadan kurtul. Böylece oyundaki hem hikayeyi hem de korku ve eğlence deneyimini yaşıyorsunuz.

Sons of The Forest, tıpkı ilk oyundaki gibi büyük bir açık dünya alanında bırakıyor ve etraftaki eşyaları toplayarak bir barınak icat etmek ve kurtulmayı çalışmanızı istiyor. Tamamen arkadaşlarınızla oynamanız için tasarlanan bu oyun, eğer keyifli ve gerilim bir oyun arıyorsanız beklentinizi fazlasıyla karşılayabilir. Sırasıyla oynamak isterseniz eğer The Forest’ı da oynayabilirsiniz.

Sea of Thieves

Görsel 14: Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 5 Mobil ve PC Oyun - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Sea of Thieves, Rare tarafından 2018 yılında çıkışını yapan bir açık dünya aksiyon-macera oyunudur. Oyuncuların, korsan dünyasına adım attıkları an oyunun oyuncuya gösterdiği macera hissiyatı, atmosfer ve pek çok daha fazla eğlenceli anları birleştirmek uğruna başardığı örnekler, çevrimiçi oyunlar örneklerinde Sea of Thieves’i en iyi oyunlara örnek gösteriyor.

Sea of Thieves’da kendinize ait silahlar ve gemiler kullanıyorsunuz. Bu gemiyi geliştirebilir, yeni maceralara atılabilirsiniz. Oyun çevrimiçi oyun türünde zirvede olduğu için bu listedeki özel oyunlardan birisi. Oyunu yakın bir arkadaşınızla oynamanızı tavsiye ederiz.

Northgard

Shiro Games tarafından 2018 yılında erken erişime açılmış bir strateji ve hayatta kalma oyunu. Oyunda hem bir hikaye, tekli oyunculu hem de çoklu oyunculu olduğu için içindeki detaylara çok hızlı kendinizi adapte edebiliyorsunuz. Kendi türündeki ilk Viking strateji oyunu olması yanı sıra eğer Assasin’s Creed: Valhalla oynadıysanız, içinde bulunan döneme dair detayları da gözden geçirebilirsiniz.

Northgard, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz sayılı strateji, aksiyon oyunlarından birisi. Aldığınız kararlar, sıradan bir strateji oyunundaki gibi olduğunuz bölgeyi etkiliyor ve eğlenceli bir deneyim sunuyor. Listedeki kendine has ve bir savaşçı ruhunu verebilen nadir oyunlardan

Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 5 Oyun – Mobil

Terraria

Görsel 16: Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 5 Mobil ve PC Oyun - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Re-Logic tarafından 2011 yılında piyasaya sürülmüş olan Terraria’nın mobil sürümü, normal oyuna nazaran pek çok yenilik de sunuyordu. Yeni eşyalar, yeni özellikler ve daha pek çok daha fazlası. İki telefondan aynı lobide olabildiğiniz Terraria, bir sandbox macera oyunudur. Oyuncular, pixel grafiklere sahip bir dünyada keşif yapar, maden çıkarır, savaşır ve inşa ederler.

Diğer pixel oyunlara nazaran daha farklı bir deneyim sunan Terraria, iki kişilik bir deneyimi süsleyecek yeni içerikler de sağlamakta. Mobil sürümü, bilgisayar sürümünden eksik bir yanı bulunmamakta. Aynı özen, aynı sistem ve aynı optimizasyon mobil sürümü için de geçerli. Eğer arkadaşlarınızla okulda veya bir yerde oynayacak oyun arıyorsanız, Terraria en iyi tercihlerden birisi.

Minecraft: Pocket Edition

Mojang Studios tarafından geliştirilen ve mobil cihazlar için özel olarak tasarlanan popüler bir sandbox macera oyunu olan Minecraft: Pocket Edition, pixel bir dünyada ister arkadaşlarınızla ister tek başınıza oynayabileceğiniz bir deneyim vaat ediyor. Minecraft’ın orijinal halindeki gibi Pocket Edition’da da özel içerikler bulunuyor ve bu içerikleri oyun satın alır almaz edinebiliyorsunuz.

Minecraft, piksel grafik eşliğinde bir hayatta kalma oyunu. Türündeki en başarılı oyunlardan birisi olan Minecraft, arkadaşlarınızla oynarken hem eğlenebileceğiniz hem de unutulmayacak manzaraların tadını çıkarabileceğiniz, maceralara tanık olabileceğiniz en iyi oyunlardan birisi.

Rocket League: Sideswipe

Görsel 18: Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 5 Mobil ve PC Oyun - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Psyonix tarafından 2015 yılında piyasaya sürülen Rocket League’ın ulaştığı popülerlik sonrası, mobil oyuncular tarafından beklentisi bir hayli artmıştı. Psyonix, bu geri dönüşlere ithafen geliştirdiği Rocket League: Sideswipe, Rocket League’ın mobil oyununu oyun severlere buluşturdu. Sideswipe, oynamış olduğumuz Rocket League’dan çok daha farklı bir deneyim sunuyor.

Rocket League: Sideswipe, ana Rocket League’daki oyun deneyimine nazaran voleybol oynayabildiğimiz, ısınma turu denediğimiz ve birkaç yeni özelliği daha mobil oyunculara özel buluşturuyor. Eğer arkadaşınızla beraber oynayabilecek bir ara maç niteliğinde oyun arıyorsanız, Rocket League: Sideswipe beklentinizi fazlasıyla iş görecektir.

Kingdom Two Crowns

Görsel 19: Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 5 Mobil ve PC Oyun - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Noio & Coatsink tarafından 2018 yılında çıkarılmış olan Kingdom Two Crowns, mobil oyun severler tarafından belli bir süre çok rahatsız edilen bir oyundu. Mobile gelişi sancılı geçen Kingdom Two Crowns, 2020 yılında başarılı bir şekilde mağazalarda boy gösterdi. Oyun, bir strateji-macera oyunu. Bir kralsınız ve kendi bölgenizi geliştirmek üzere çalışmalar sergiliyorsunuz.

Kingdom Two Crowns, mobil oyuncular için kesinlikle eşsiz bir deneyim sunacaktır ancak bu oyunu bir arkadaşınız yanınızdayken oynamasını tavsiye ederiz. Çünkü, oyunun mekanikleri tamamen swift-play yani bir ekranda oynamak üzere dizayn edildi. Eğer bir tabletiniz var ise oyunu oynarken arkadaşınızla keyifli anlar yaşayabilir, maceranın tadını çıkarabilirsiniz.

Human: Fall Flat

Görsel 20: Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 5 Mobil ve PC Oyun - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

No Brakes Games’in geliştirmiş olduğu Human: Fall Flat, fizik tabanlı bir platform oyunudur. Oyunu hem eğlenceli hem sinirli kılan bu özellik, kendisini alternatifi olmayan bir platform türüne dönüştürüyor. Human: Fall Flat, popüler bir oyun olduğu için mobil oyun severler için de yeni bir tasarıma girişiyorlar. Human: Fall Flat Mobile, 2021 yılında karşımıza çıktı.

Human: Fall Flat, arkadaşlarınızla oynayabildiğiniz; engelli yolları eğlenceli ve bir hayli sinirli edebilecek patikalardan geçmeye çalışıyorsunuz. Mobil oyun severler için yeni bir sürü bölüm bulunmakta. Eğer arkadaşlarınızla oynayabilecek eğlenceli bir platform oyunu arıyorsanız, Human: Fall Flat’i kesinlikle öneriyoruz.

Her geçen gün popülerleşen, çevrim-içi oyun furyası oyun firmalarını da son yıllarda epey dikkatini çekmiş bulunmakta. Bu oyunları gerek hikayesi, gerek mekaniği ile birden fazla kişiyi bir oyunda tutmayı başarıyor.

Siz de arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunları yorumlar bölümüzden diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 21: Steam Hesap Değeri Öğrenme: Hesabım Ne Kadar Ediyor? - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Steam Hesap Değeri Öğrenme: Hesabım Ne Kadar Ediyor?

Sonraki İçerik
Görsel 22: Manor Lords Sistem Gereksinimleri - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Manor Lords Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""