2022 Yılında Çıkacak İlk Oyunlar

Avatar photo
Takip Et
2021’in bitmesine sayılı günler kalmışken, 2022’nin ocak ayında çıkacak oyunları sizler için derledik.
Görsel 4: 2022 Yılında Çıkacak İlk Oyunlar - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

İyisiyle ve kötüsüyle, 2021 yılına oyun sektörü açısından ertelemeler, iptaller ve piyasaya sürülen oyunlar bakımından dopdolu bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıl oyun sektöründe ne gibi gelişmeler yaşanacağı ise merak konusu.

Pilli Oyun olarak, oyuncuların büyük bir umutla beklediği ve aralarına bazı sürpriz oyunların da ilerleyen zamanlarda dahil olacağı 2022’nin ilk oyunları listesini sizler için derledik.

2022’de Çıkacak İlk Oyunlar

Dying Light 2 – 4 Ocak 2022

Uzun bir bekleyişin ardından Dying Light 2 önümüzdeki sene bekleyenleriyle buluşuyor. Serinin yeni oyunu, ilk oyunun sevilen mekaniklerini korumanın yanı sıra yeni özellikler de getirecek. Dying Light 2 oyuncu seçimlerine önem veren bir oyun olacak. Bu şekilde oyunun ilerleyişi birden fazla dala ayrılacağından oyuncular kendi sonlarını deneyimleyebilecekler. Uzun süredir beklenilen oyunun çıkışı 4 Ocak 2022 olarak planlandı.

Görsel 5: 2022 Yılında Çıkacak İlk Oyunlar - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Monster Hunter Rise – 12 Ocak 2022

2022 yılı, PC oyuncuları için güzel başlayacak. İlk olarak Nintendo Switch’e özel olarak çıkarılan Monster Hunter serisinden Monster Hunter Rise, 12 Ocak‘ta PC oyuncularıyla buluşacak. 2021’in en sevilen oyunlarından birisi olan Monster Hunter Rise, PC oyuncuları için yıla güzel bir başlangıç olacak.

Görsel 6: 2022 Yılında Çıkacak İlk Oyunlar - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

God of War – 14 Ocak 2022

God of War 14 Ocak 2022‘de PC oyuncularıyla buluşacak. 2018 yılında piyasaya sürüldüğünden beri PlayStation platformuna özel kalan God of War serisi uzun süren bekleyişin ardından PC versiyonuyla sevenleriyle buluşacak.

Görsel 7: 2022 Yılında Çıkacak İlk Oyunlar - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction – 20 Ocak 2022

Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction 2022 yılında daha fazla bekletmeden oyuncularla buluşacak. 20 Ocak 2022‘de seriye katılacak olan Extraction, klasik Rainbow Six özellikleriyle korku elementlerini buluşturacak. Serinin yeni oyunu diğer oyunları gibi PvP olmayacak, oyuncular birlikte uzaylılarla savaşacak.

Görsel 8: 2022 Yılında Çıkacak İlk Oyunlar - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Elden Ring – 25 Ocak 2022

E3 2021’de çıkacağı duyurulan Elden Ring, 2022 yılında oyunculara sunulacak. Souls oyunları gibi yüksek dozda aksiyon içereceği söylenen Elden Ring, oyuncularına açık dünyayı keşfetme imkanı sunuyor.

Oldukça kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan Elden Ring, oyuncuların kendilerine göre karakterler oluşturmasına izin veriyor. Tek kişilik maceranın yanı sıra Elden Ring özel bir sistemle çok oyunculu deneyim sunmayı vaat ediyor. Merakla beklenen bu oyunun 25 Ocak 2022 tarihinde piyasaya sürüleceği duyuruldu.

Görsel 9: 2022 Yılında Çıkacak İlk Oyunlar - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

The Legacy of Thieves Collection – Erken 2022

Uncharted koleksiyonun tamamı olmasa da bu serinin de PC oyuncularıyla buluşabilmesi hayranlarını sevindiren bir durum. The Legacy of Thieves Collection adı altında birleştirilen Uncharted 4: A Thief’s End ve Uncharted: The Lost Legacy oyunları PlayStation 5’te yayımlandıktan kısa bir süre sonra PC oyuncularıyla buluşacak.

Görsel 10: 2022 Yılında Çıkacak İlk Oyunlar - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Tokyo: Ghost Wire – Erken 2022

Stüdyonun eski projelerinin aksine yeni çıkacak olan Tokyo: Ghost Wire, gerilim unsurları barındırsa da daha çok hızlı tempoda aksiyon sahnelerine ağırlık verecek. Tokyo kenti sakinlerinin büyük bir kısmının kaybolmasının ardından ana karakterimizin büyü yetenekleriyle kötü ruhlarla savaşmasını konu alan Tokyo: Ghost Wire’ın 2022 yılının ilk çeyreğinde çıkması planlanıyor.

Görsel 11: 2022 Yılında Çıkacak İlk Oyunlar - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 12: Oxygen Not Included Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Oxygen Not Included Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 13: Star Wars Eclipse, 2027'ye Kadar Çıkmayabilir - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Star Wars Eclipse, 2027’ye Kadar Çıkmayabilir

Alakalı İçerikler
""