Apex Legends’a Yeni Başlayanlar İçin En İyi 5 Karakter

Avatar photo
Takip Et
Apex Legends’a yeni başladıysanız, alışmanız için en iyi karakterleri bu yazıda topladık.
[lwptoc]

Apex Legends‘da başta bedava olarak açık 6 tane, ve sonradan oyun içinde topladığınız puanlar ile açabileceğiniz birçok karakter var. Fakat birazdan sayacağım 5’i, ilk defa oynuyorsanız veya hala alışıyorsanız tam size göre.

Görsel 4: Apex Legends'a Yeni Başlayanlar İçin En İyi 5 Karakter - Rehber - Oyun Dijital

Hayatın her yerinde olduğu gibi, oyunlarda da bir yerden başlamak gerekiyor. Farklı oyunlarda çok deneyimli ya da tamamen yeni bile olsanız, Apex Legends biraz farklı ve karmaşık olabilir. Yine de elinizin ısınması için bu karakterleri oynamanızı öneriyoruz. Gibraltar’ı liste dışında bıraktık çünkü yetenekleri önceki sezonlarda olduğu kadar etkili değil.

Wraith – Faydalı ve Çok Hareketli

Görsel 5: Apex Legends'a Yeni Başlayanlar İçin En İyi 5 Karakter - Rehber - Oyun Dijital

Wraith, yeni oyuncuların, özellikle üzerine hedef alındığında haber veren pasif yeteneği ile, oyuna alışması için en iyi karakterlerden biri. Bu pasif özelliği ile oyunculara hemen kaçma veya geri dönerek savaşma şansı veriyor. Ayrıca tabi ki takım arkadaşlarına da, rakiplerin yakında olduğunu bildirmesini sağlıyor.

 • Pasif Yetenek: Voices From The Void
 • Taktiksel Yetenek: Into The Void
 • Ultimate Yetenek: Dimensional Rift

Wraith’in taktiksel yeteneği, karakterlerin “Q” yetenekleri”, bir süreliğine bir boşluktan koşmasını sağlıyor. Böylelikle kısa bir mesafeyi hiç hasar yemeden geçebiliyor. Tek kötü yanı ise, rakipler bir mavi/beyaz çizgiyi takip ederek nereye koştuğunuzu görebiliyor. Ulti yeteneğiyle de, koşarak iki noktaya geçit açıyor ve takım arkadaşlarına zaman zaman fayda sağlayabiliyor. Bu geçitlerden tabi ki rakiplerin de geçebildiğini söylememiz gerek.

Bangalore – Aradığınız Savunma ve Saldırı Gücü

Görsel 6: Apex Legends'a Yeni Başlayanlar İçin En İyi 5 Karakter - Rehber - Oyun Dijital

Bangalore, yeni oyuncuların hem savunmada hem de saldırıda kendilerini test etmelerini sağlıyor. Pasif yeteneği “Double Time” ile, üzerinize ateş edildiğinde  koşma artışı alıyor ve bir süreliğine daha hızlı koşabiliyor. Taktiksel yeteneği, bir bölgeye duman atıyor. Saldırıda veya savunmada, bunu iyi bir kaçış mekanizması veya bir dikkat dağıtması olarak kullanabilirsiniz.

 • Pasif Yetenek: Double Time
 • Taktiksel Yetenek: Smoke Launcher
 • Ultimate Yetenek: Rolling Thunder

Ultisi ise, Rolling Thunder, bir bölgeye fişek atıyor ve o alana bir hava saldırısı çağırıyor. Rakiplerin koştuğu tarafa, içinde sıkıştığı yerlere veya kendinizi kurtarmak için harika bir silah. Kullanması da kolay olduğu için, yeni oyuncular için oldukça uygun bir silah.

Lifeline – Oyundaki Tek Çare

Görsel 7: Apex Legends'a Yeni Başlayanlar İçin En İyi 5 Karakter - Rehber - Oyun Dijital

Lifeline, oyundaki tek “healer” dediğimiz, size can verebilecek ve sizi hızlı bir şekilde kaldırabilecek karakter. Pasif yeteneği kullanması o kadar kolay ki, düşünmenize bile gerek yok.

 • Pasif Yetenek: Double Time
 • Taktiksel Yetenek: D.O.C. Heal Drone
 • Ultimate Yetenek: Care Package

Pasif yeteneği ile, robot arkadaşını ekibini kaldırmak için gönderiyor ve bu sürede bir kalkan koyuyor. Bu sürede Lifeline ise savaşmaya devam edebiliyor. Bunu oyunda yapabilen tek karakter Lifeline, diğer hiçbir karakter takım arkadaşlarını kaldırırken başka bir şey yapamıyor. Taktiksel yeteneği ile de sırtındaki robotu çağırıyor ve olduğu bölgedeki takım arkadaşlarına (ve de kendisine) can vermeye başlıyor. Apex kadar hızlı bir oyunda, bu tür yetenekler büyük fark yaratabiliyor. Ultisine gelirsek de, oyunda zaman zaman haritanın bazı bölgelerine değerli eşyalar düşüyor. Bunlardan birini Lifeline ultisi ile çağırabiliyor. Eşyalarınızın seviyesine göre, bir üstleri düşebiliyor. Ama dikkat edin, rakiplerinize yerinizi fazlasıyla belli etmiş oluyorsunuz.

Pathfinder – Konuşkan, Şakacı Ve Kancalı

Görsel 8: Apex Legends'a Yeni Başlayanlar İçin En İyi 5 Karakter - Rehber - Oyun Dijital

Oyundaki kesinlikle en konuşkan karakterlerden biri olan Pathfinder‘ın yetenekleri, diğerleri kadar saldırı odaklı olmasa da, haritada pozisyon alma açısından yeni oyuncuların da işine oldukça yarayabilir. Taktiksel yeteneği “Grappling Hook” ile hızlıca yer değiştirebilir, ilerleyebilir ve kendinizi zor bir durumdan kurtarabilirsiniz. Grappling Hook, bir noktaya kanca atarak hızlıca kendinizi fırlatmanızı sağlıyor. Özellikle yeni oyuncuyken haritanın farklı kısımlarında ya da rakiplerin arasında sıkışıp kalırsanız, kendinizi kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

 • Pasif Yetenek: Insider Knowledge
 • Taktiksel Yetenek: Grappling Hook
 • Ultimate Yetenek: Zipline Gun

Üstünüze gelen alandan kaçmanın en kolay yollarından biri ise, Pathfinder’ın ultisi “Zipline Gun“. Bu silah ile, bir noktaya oyundaki halatlardan atıp mesafe katedebiliyorsunuz. Geride kaldığınız veya tırmanmanız gereken anlarda oldukça yararlı oluyor.

Bloodhunt – Rakiplerinizi Takip Edin

Görsel 9: Apex Legends'a Yeni Başlayanlar İçin En İyi 5 Karakter - Rehber - Oyun Dijital

Oyundaki ana karakterlerden, yeni oyuncular için kesinlikle en iyisi Bloodhunt’dır. Çoğunluğa göre en iyi taktiksel yeteneklere sahip olan Bloodhunt ile, rakiplerinizin ayak izlerini takip edebiliyorsunuz. Oyuna yeniyken, rakip oyuncuların bir anda saldırısına uğramak ve vurulmak oldukça kolay. Fakat Bloodhunt ile, düşmanların nerede olacağını ve ne kadar süre önce geçtiğini görebiliyorsunuz.

 • Pasif Yetenek: Tracker
 • Taktiksel Yetenek: Eye Of The Allfather
 • Ultimate Yetenek: Beast Of The Hunt

Taktiksel yeteneği ile Bloodhunt, bir alan taraması yapıyor ve takım arkadaşlarınız ile bir alandaki oyuncuların nerede olduklarını (duvar arkasında olsalar bile) görebiliyorsunuz. Pasif yeteneği ile ayak izlerini takip edebiliyorsunuz ve o noktalardan ne kadar süre önce geçtiklerini görebiliyorsunuz. Ultisini açtığınız zaman ise, kısa bir süreliğine rakiplerinizi aynı taradığınızdaki gibi kırmızı görüyorsunuz. Fakat ultinizde takım arkadaşlarınız göremiyor, unutmayın. Özellikle binalar arası savaşlarda ve Bangalore’un dumanı içerisinde oldukça işinize yarar.

Peki hangi Apex Legends karakterini oynamalısınız?

Tüm oyunlarda olduğu gibi, kendi oyun tarzınızı bulmanız için farklı karakterleri oynamanız gerekiyor. Deneme yanılma yöntemiyle, düşe kalka, savaşa savaşa kendinize en uygun karakteri bulacağınıza eminim. Ana karakterlerden sıkılırsanız da, Legend Tokenler ile kendinize yeni karakterler açabilirsiniz, ve hepsinin farklı farklı özellikleri ve yetenekleri var.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

The Outer Worlds 2 Duyuruldu

Sonraki İçerik

VALORANT Formasyon Oyuncu Kartı Nasıl Alınır

Alakalı İçerikler
""