Zam Gelmeden Alınması Gereken 6 Oyun

Avatar photo
Takip Et
Oyun geliştiricileri Steam’in tavsiye ettiği kuru kullanmayarak fiyatlara zam yapmaya başladı. Zam gelmeden bu oyunları kaçırmayın!
Görsel 2: Zam Gelmeden Alınması Gereken 6 Oyun - Rehber - Oyun Dijital

Steam’in yıllardır uygulamış olduğu yerel fiyatlandırma politikası sayesinde dolar kuru ne kadar artarsa artsın Steam üzerinde sabit kalmaya devam etti.

Son zamanlardaki Türk Lirası’nın değer kaybının ardından büyük oyun firmaları Steam’in önerdiği dolar kurunun aksine güncel dolar kurunu kullanmaya karar verdi. Dolayısıyla bu da oyunların fiyatlarına zam yapılmış olması anlamına geliyor.

Listeyi hazırladığımız 10.08.2022 tarihinde henüz fiyatına zam yapılmamış oyunları derleyerek, görece uygun fiyata alabileceğiniz kaliteli oyunları listeledik. Eğer siz de diğer okurlarımıza bir oyun önermek isterseniz buraya tıklayarak yorum yapabilirsiniz.

Disco Elysium – The Final Cut

Görsel 9: Zam Gelmeden Alınması Gereken 6 Oyun - Rehber - Oyun Dijital

Bir bağımsız geliştirici oyunu olan Disco Elysium neredeyse tüm oyun basını tarafından aşırı olumlu yorumlarla karşılandı. 61₺ fiyatla Steam’de listelenen rol yapma oyunu sistem gereksinimlerine göre düşük sistemlerde de çalışabiliyor.

Oyunun Steam sayfasına gitmek için tıkla.

Assasin’s Creed Oddysey/Origins

Görsel 10: Zam Gelmeden Alınması Gereken 6 Oyun - Rehber - Oyun Dijital

Ubisoft’un efsanevi serisi Assasin’s Creed’i tanımlamaya ihtiyaç olmadığını düşünüyorum. Serisinin güncel sayılabilecek iki oyunu Oddysey ve Origins 269₺’ye listeleniyor.

Baldur’s Gate 3

Görsel 11: Zam Gelmeden Alınması Gereken 6 Oyun - Rehber - Oyun Dijital

Tam tamına 20 yıllık bir aranın ardından seriyi devam ettiren oyun Baldur’s Gate 3 sonradna kazandığı Türkçe dil desteğiyle oyuncuların dikkatini çekmiş durumda. RPG oyunu sevenlere önerebileceğimiz oyun, Steam’de 249₺’ye listeleniyor.

Baldur’s Gate 3 Steam sayfası

Ready or Not

Görsel 12: Zam Gelmeden Alınması Gereken 6 Oyun - Rehber - Oyun Dijital

SWAT ve Rainbow Six serileri gibi operasyon düzenlediğiniz oyunların gerçekçi olduğunu düşünüyorsanız, size daha gerçekçi bir oyun önereceğiz. Erken erişimde olan Ready or Not, Steam’de 99₺‘ye listeleniyor.

Ready or Not Steam sayfası

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Görsel 13: Zam Gelmeden Alınması Gereken 6 Oyun - Rehber - Oyun Dijital

Gizlilik odaklı TPS oyunu MGS V: The Phantom Pain, sunduğu açık dünya ile hem oyuncularına yeterli aksiyonu sağlıyor hem de size taktiksel özgürlük sağlıyor. 2015 yılında çıkış yapmış olsa da hala oynanabilir durumda olan oyun Steam’de 55₺‘ye listeleniyor.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Steam sayfası

Mount & Blade 2: Bannerlord

Görsel 14: Zam Gelmeden Alınması Gereken 6 Oyun - Rehber - Oyun Dijital

Türkiye’nin ihracat şampiyonlarından olan Mount & Blade 2: Bannerlord, hala popülerliğini sürdürüyor. Gergin görünüşlü adam olmasa da kesinlikle deneyimlemenizi tavsiye ettiğimiz oyun Steam’de 150₺‘ye listeleniyor.

Mount & Blade 2: Bannerlord Steam sayfası

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 15: FIFA 23 Kariyer Modu Fragmanı Yayımlandı - Rehber - Oyun Dijital
Avatar photo

FIFA 23 Kariyer Modu Fragmanı Yayımlandı

Sonraki İçerik
Görsel 16: PC Game Pass'e Birçok Klasik Bethesda ve id Software Oyunu Eklendi - Rehber - Oyun Dijital
Avatar photo

PC Game Pass’e Birçok Klasik Bethesda ve id Software Oyunu Eklendi

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Oyun dünyasındaki son haberler ve eğlenceli içerikler paylaştığımız Instagram sayfamızı hemen takip etmek için 'Takip Et' butonuna tıklayın!