Yeni Xbox Güncellemesi Yayınlandı

Avatar photo
Takip Et
Xbox Mayıs 2021 güncellemesi yayınlandı. Güncellemeyle birlikte Xbox sahiplerine birçok yenilik sunuldu.

Ülkemizin şartlarını ve stok sorunları göz önünde bulundurulduğunda Xbox Series X’e sahip olmak zor olsa da Microsoft en güncel konsolu Xbox Series X’e yeni bir güncelleme yayınladı. Xbox konsollarına gelen Mayıs 2021 güncellemesiyle; Quick Resume iyileştirmeleri, klasik Xbox teması, ses geliştirmeleri ve çok daha fazlası sunuluyor.

Xbox Mayıs 2021 güncellemesiyle neler değişti?

Quick Resume hızlandırıldı.

Quick Resume, yeni nesil Xbox konsollarında bulunan Xbox Velocity arayüzünün en farklı özelliği olabilir. Özellik, birden farklı oyun arasında hızlı şekilde kaldığınız yerden geçiş yapmanıza olanak sağlıyor. Yeni güncellemeyle bu özellik daha sağlıklı bir hale geliyor ve daha hızlı yükleme süreleri vaat ediyor.

Xbox ekibi ayrıca, yeni bir etiket sayesinde hangi oyunların hızlı devam etme özelliği ile uyumlu olduğunu tespit etmeyi biraz daha kolaylaştırıyor. Hangilerinin kusursuz geçiş için uygun olduğunu bilmek daha kolay hale getirmek için bu etiketlerden yararlanabilirsiniz.

Yeni dinamik temalar eklendi.

Dinamik temalar PlayStation’da büyük bir kullanıma sahipti, ancak Sony PS5’te (şimdilik) bunlardan vazgeçti. Şimdi, Xbox Series X/S, lansmanından bu yana bu daha etkileşimli arka plan deneyimine sahip ve şimdi bu ayın deseni olarak yeni bir Motes teması mevcut. Kullanmak için Ayarlar > Genel > Kişiselleştirme > Arka Planım > Dinamik Arka Plan yolunu takip edin.

Xbox Aile ayarları uygulaması eklendi.

Yeni nesil konsola sahip olan ebeveynler için Microsoft, geçen yıl iOS ve Android’de bir Xbox Aile ayarları uygulaması yayınladı. Bu aydan itibaren, ebeveynler/veliler artık çok oyunculu oyunları doğrudan konsoldan veya uygulamadan onaylayabilecek.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Battlefield 6 2021’in 3. Çeyreğinde Çıkacak

Sonraki İçerik

The Division Heartland Oynanışı Sızdırıldı

Alakalı İçerikler
""