Yeni Xbox Güncellemesi Oyundan Çıkmayı Zorlaştırıyor

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Yeni Xbox Güncellemesi Oyundan Çıkmayı Zorlaştırıyor - Rehber - Oyun Dijital

Son yıllarda, Xbox konsolları diğer konsollara kıyasla kullanıcı arayüzüne çeşitli güncellemeler aldı. Xbox, Xbox Series X’e gelecekte ekran yakalama ve paylaşma güncellemelerinin geleceğini duyurdu. Ancak yapılan son güncelleme bazı oyuncular tarafından sıkıntılı olarak rapor edildi.

Xbox ekibi, Xbox Assist seçeneğini menünün altına yerleştiren Xbox UI menüsüne yeni bir güncelleme yayınladı ve böylece Çıkış seçeneği alttan bir nokta yukarı taşındı. Bu değişiklik, çıkış seçeneğinin olduğu yere alıştıkları için değişiklikten rahatsız olan kullanıcılar internet forumlarında rahatsızlıklarını dile getirdiler. Bu güncelleme nedeniyle alışık olan oyuncular uygulamayı ya da oyunu kapatmaya çalışırken yanlışlıkla Xbox Yardımı düğmesine basıyorlar.

Xbox Series X’deki değişimden rahatsız mısınız?

Reddit’teki Xbox kullanıcıları göre alt kısımda Çık düğmesi olmadığı için alışık olduğu yere bir tür kas hafızası olarak Xbox Assist tuşuna bastıklarını söylüyor.

Görsel 5: Yeni Xbox Güncellemesi Oyundan Çıkmayı Zorlaştırıyor - Rehber - Oyun Dijital

Oyuncuların çoğu, Xbox’ın menü seçeneklerini değiştirmesinden rahatsız oldu. Bazıları, Xbox ekibinin neden Xbox Yardımı seçeneğini oraya koyduğunu sorguladı ve bunun menünün en altına değil, belki de üst kısmına daha yakın yerleştirilmesi gerektiğini söyledi. Çoğu, değişikliği gereksiz olarak gördü ve diğer seçenekler, çok azının kullandıklarını söylediği Xbox Assist yerine UI menüsüne taşınmış olabilirdi.

Bazı oyuncular zamanla değişime alışacaklarını söylüyor, ancak oyunlarını ve uygulamalarını bırakmaya çalışırken onları burada veya orada bir eğriye soktuğunu söylüyor. Hatta bazıları Xbox Yardımı kullanımında kazara hızlı bir artış gören Xbox hakkında şaka yapıyor. Yorumcuların çoğu, Xbox’ın Quit’i eski haline getirmesini ve Xbox Assist’i menüde daha iyi bir konuma getirmesini istiyor. Genel olarak, birçok oyuncu, Xbox’ın yıllardır göründüğü şeye alıştıktan sonra aniden Xbox UI menüsündeki menü seçeneklerini karıştırmasından rahatsız oldu.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Rust, Yeni Güncelleme ile Teslimat Dronlarına Sahip Olacak - Rehber - Oyun Dijital

Rust, Yeni Güncelleme ile Teslimat Dronlarına Sahip Olacak

Sonraki İçerik
Görsel 7: Oyun Fiyatlarını Yüksek Tuttuğundan Valve'a Dava Açıldı - Rehber - Oyun Dijital

Oyun Fiyatlarını Yüksek Tuttuğundan Valve’a Dava Açıldı

Alakalı İçerikler
""