Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Yeni Windows 10 Güncellemesiyle Performans Düşüşü Düzeltildi

Avatar photo
Takip Et
Windows 10 için oyun performansıyla alakalı sorunları düzelten güncelleme yayınlandı.

Son zamanlarda, Windows 10, oyuncular için bazı beklenmedik sorunlara neden olan yeni bir güncelleme sundu. Güncellemedeki sorun, oyun performansının bazı kullanıcılar için büyük ölçüde üzülmesine neden oldu.

Microsoft, Windows 10 için bu sorunları azaltan yeni bir güncelleme yayınladı. Özellikle, birden fazla monitör kullanan ve oyun oynarken tipik olarak tam ekran veya kenarlıksız pencereli modları kullanmayı tercih eden oyuncular, aksaklıktan etkilenmişlerdi, yeni güncelleme ile bu sorun çözülüyor.

Microsoft’un yeni güncellemesi, yamanın aksaklığa neden olan kısmını tersine çevirmek için “Bilinen Sorun Geri Alma” özelliğini kullanıyor. Microsoft, Windows 10 güncellemesinin yayınlanmasının ardından tüm kullanıcılara ulaşmasının 24 saat kadar sürebileceğini belirtti. Ancak beklemekten bıkanlar, bilgisayarlarını yeniden başlatarak veya Windows 10 ayarları üzerinden yeni bir güncellemeyi manuel olarak kontrol ederek güncelleme sürecini hızlandırabilirler.

Görsel 4: Yeni Windows 10 Güncellemesiyle Performans Düşüşü Düzeltildi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Windows 10’da yaşanan performans düşüşlerini düzelten bir güncelleme yayınladı.

Oyuncular muhtemelen düzeltmenin gelmesinden memnun olsa da, oyuncuların oyun sistemlerinden tam olarak yararlanamadıkları her an çıldırtıcı olabilir. Orijinal güncellemenin olumsuz etkisi, özellikle Microsoft’un son zamanlarda Xbox Game Pass’e odaklanması ve bu oyunları Windows 10 donanımlı bilgisayarlarda oynama fırsatı göz önüne alındığında, şirketin oyuncular arasındaki itibarına bir şekilde zarar vermiş olabilir.

Bununla birlikte, Microsoft’un, oyun oynamayı PC oyuncuları için daha ulaşılabilir ve eğlenceli bir deneyim haline getirmeye yardımcı olabilecek bir Windows Mağazası yenilemesi üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bazı PC oyuncuları, Nvidia GeForce RTX 30 kartlarının son zamanlardaki sıkıntısından dolayı büyük olasılıkla engellenmiş olsa da, bu Windows güncelleme hatası gibi sorunların bile, PC oyuncularının oyun pazarının neredeyse yarısını kontrol etmesini engelleme olasılığı düştü.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

It Takes Two 1 Milyondan Fazla Kopya Sattı

Sonraki İçerik

Nier Replicant Steam’de En Çok Satan Oyun Oldu

Alakalı İçerikler
""