Yeni Civilization Oyununun Geliştirilme Aşamasında Olduğu Duyuruldu

Avatar photo
Takip Et
Firaxis’in yeni stüdyo başkanı Heather Hazen, yeni bir Civilization oyunu üzerinde çalıştığını doğruladı.
Görsel 4: Yeni Civilization Oyununun Geliştirilme Aşamasında Olduğu Duyuruldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Take-Two Interactive, Firaxis Games’te yeni bir stüdyo başkanı ve iki önemli liderin ayrılması da dahil olmak üzere büyük bir görev değişimi yaşandığını duyurdu. Bunun da ötesinde, yayıncı, geliştiricinin şu anda Civilization serisinin bir sonraki girişi üzerinde çalıştığını açıkladı.

Heather Hazen, Firaxis’in yeni başkanı oldu ve yeni Civilization oyununu duyurdu.

Heather Hazen, Firaxis’te 25 yıl çalıştıktan sonra ayrılan Steve Martin’in yerine stüdyo başkanı olarak göreve başlıyor. Martin ayrılışıyla ilgili bir yorum yapmadı, ancak 2K Başkanı David Ismailer Martin’e “yürekten minnettar” olduğunu söyledi. Bu arada Hazen, 2020’den beri geliştiricinin baş işletme sorumlusu olarak görev yapıyordu. Bundan önce Fortnite, Plants vs. Zombies ve Bejeweled’de (sırasıyla Epic ve PopCap’te) baş yapımcı olarak görev yaptı.

Hazen, “Sektörümüzdeki en iyi geliştiricilerden bazılarıyla çalıştığım için şanslıyım ve Civilization serisini dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca oyuncumuz için heyecan verici yeni zirvelere taşıma planlarımız var” dedi. “Ayrıca Marvel’s Midnight Suns’ı lansman sonrası içeriklerle desteklemeye ve ekiplerimiz için yeni yaratıcı projeler keşfetmeye devam edeceğiz.”

XCOM 2 ve Midnight Suns’ın yönetmeni Jake Solomon da 23 yılın ardından Firaxis’ten ayrılıyor. Twitter’da, bu oyunlar üzerinde çalışmanın “hayat boyu iki hayali gerçekleştirdiğini” yazdı. Ayrıca teşekkürlerini ifade etti ancak yaratıcı olarak yeni bir şeye başlıyor gibi görünüyor.

Bu kariyer değişikliği Solomon’un kısa süre önce Firaxis’te yeni bir XCOM çalışmasının olmadığını söylemesini açıklayabilir. O sırada, Midnight Suns’a olan derin ilgisinin strateji serisinin geleceği hakkında yorum yapmamasının nedeni olduğunu belirtmişti.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Suudi Arabistan Artık Nintendo'nun En Büyük Dış Yatırımcısı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Suudi Arabistan Artık Nintendo’nun En Büyük Dış Yatırımcısı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Canlı Yayında Köpeğe Çarpan Twitch Yayıncısı Banlandı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Canlı Yayında Köpeğe Çarpan Twitch Yayıncısı Banlandı

Alakalı İçerikler
""