Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Yeni Battlefield Oyunu Bu İlkbahar’da Açıklanacak

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Yeni Battlefield Oyunu Bu İlkbahar'da Açıklanacak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Battlefield oyunu çıkalı uzun zaman oldu, son oyun olan Battlefield 5, Eylül 2018’de piyasaya sürüldü ve bu serinin iki oyun arasındaki en süresi olmasını sağladı. Ancak Battlefield hayranlarına iyi haberimiz var; EA, bu sonbaharda yeni bir Battlefield yayınlayacağını ve bu baharda açıklanacağını doğruladı.

EA Games’in bugünkü kazanç görüşmesi sırasında, EA CEO’su Andrew Wilson, bu tatil sezonunda gerçekleşecek olan “bir sonraki Battlefield deneyimi ” hakkında daha fazla bilginin “önümüzdeki aylarda” açıklanacağını söyledi.

Devamı olacak gibi gözükmese de, Kasım ayından beri Battlefield ile ilgili aldığımız ilk haber, Wilson oyunun “daha önce hiç görülmemiş bir ölçekte” olacağını söyledi. Bugün bu sözünü yineledi ve oyunun “her zamankinden daha fazla oyuncuyla devasa ve sürükleyici savaşları hayata geçirmek için yeni nesil platformların gücünden tam olarak yararlandığını” söyledi.

Sizce yeni çıkacak Battlefield oyununda Battle Royale modu olacak mı?

Wilson, “Eşi görülmemiş ölçekte haritalara sahip olan bir sonraki Battlefield, serinin bilinen tüm yıkımı, araç ve silahlarını alıp bir sonraki seviyeye yükseltiyor.” diye ekledi.

Battlefield

Bu söyler bazı oyuncu için cesaret verici olabilir, özellikle de çoğu oyuncu gibi Battlefield 5’ten etkilenmediyseniz. 2. Dünya Savaşı dönemi savaşına dönüş, önceki oyun Battlefield 1’i tercih eden birçok fan tarafından düşük bir ilgi gördü. Battlefield 5’in battle royale modu olan Firestorm bile çabucak unutuldu.

Aynı zamanda, FPS piyasası, Battlefield 5’in ilk çıkışından beri önemli ölçüde değişti. Örneğin, Call of Duty’nin kendi battle royal’i artık ücretsiz olarak oynanabiliyor, bu da EA’in Battlefield’ın çok oyunculu modu için tam fiyat mı yoksa onu ayrı bir ürüne mi dönüştürmeyi düşündüğü sorusunu akla getiriyor. Battlefield’ı diğer birçok FPS oyuna göre tercih etsek de, Call of Duty: Warzone’unuzun ömürlülüğü ve EA’in kendi ücretsiz oynanabilen Apex Legends’ın devam eden başarısı göz önüne alındığında EA’in bu sürümü nasıl yapılandırdığını görmek ilginç olacak.

Bu baharda büyük bir açıklama bekliyoruz. Battlefield oyunları, Call of Duty’nin Kasım sürümünden önce geleneksel olarak Ekim ayında piyasaya sürüldü.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Apex Legends, 9 Mart'da Nintendo Switch'e Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Apex Legends, 9 Mart’da Nintendo Switch’e Geliyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: 2020'de Spider Man: Miles Morales 4.1 Milyondan Fazla Sattı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

2020’de Spider Man: Miles Morales 4.1 Milyondan Fazla Sattı

Alakalı İçerikler
""