Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Xbox Mobil Uygulamasına Başarımlar ve Diğer Eksik Özellikler Eklenecek

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Xbox Mobil Uygulamasına Başarımlar ve Diğer Eksik Özellikler Eklenecek - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Xbox mobil uygulaması, oyuncuların sahip olduğu Xbox konsollarını bulundukları yerden birçok şeyi yapmalarına olanak tanıyor. Ancak oyuncuların istediği bazı özellikler uzun zamandır uygulamada bulunmuyor. Neyse ki, çoğu Xbox platformu ve hizmeti gibi mobil uygulama da gelişmeye devam ediyor gibi görünüyor.

Xbox proje yönetimi müdürü Jason Ronald, Xbox ile ilgili her şeyi tartışmak için yakın zamanda Major Nelson’ın podcast’ine katıldı. Xbox mobil uygulamasını Major Nelson ile tartışan Jason Ronald, başarımların “önümüzdeki aylarda” mobil uygulamaya tekrardan ekleneceğini doğruladı.

Xbox Mobil Uygulamasına Başarımlar ve Diğer Eksik Özellikler Eklenecek

Ronald, kendisinin ve Xbox ekibinin, Xbox mobil uygulamasındaki eksikliklerle alakalı geri bildirimleri toplayıp, değerlendirdiklerini söylüyor. Örneğin, Xbox mobil uygulamasından profil fotoğrafı değiştirilebilmek çok güzel olsa da, kullanıcılar, uygulamadan başarımları düzgün bir şekilde takip edebilme özelliğini istiyorlar. Ronald, bunun yakında bir güncelleme ile yapılabilecek bir şey olduğunu söylüyor.

Ronald’a göre Xbox mobil uygulamasının haricindeki diğer öncelikler arasında Game DVR ve Quick Resume özellik iyileştirmeleri yer alıyor. Xbox geliştiricileri, uygulamanın konsolu kullanırken yalnızca ikinci bir ekran olarak değil, aynı zamanda Xbox yakınında değilken oyuncular için kullanılabilecek hale getirmek istiyor gibi gözüküyor. Şu anda Xbox oyunlarının Xbox mobil uygulamasından indirme özelliği, uygulamayı oyuncuların kullanım amaçlarından birisi.

Remote Play özelliği ile dokunmatik ekranda Xbox oyunlarını oynayabilirsiniz.

Xbox mobil uygulamasının, yeni nesil Xbox konsollarında ekran görüntülerini anında görüntüleyip paylaşabilmek gibi birçok özelliği bulunuyor. Remote Play özelliğiyle oyuncuların Xbox Series X | S veya Xbox One üzerinden doğrudan bir mobil cihaz konforunda oyun oynamayı sağlıyor. Bu, oyuncuların oyunları doğrudan buluttan oynamasına olanak tanıyan mobil cihazlardaki Xbox Game Pass’ten tamamen farklı bir özellik. Son zamanlarda, Xbox bulut oyunları, oyuncuların standart bir kontrolcü kullanarak oynamasına izin vermenin yanı sıra dokunmatik kontroller de ekledi. Xbox, tüketici dostu ve seçeneklere sahip bir şirket olmaktan gurur duyuyor gibi görünüyor. Xbox uygulama ailesinin nasıl gelişmeye devam ettiğini görmek ilginç olacak.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Little Nightmares II Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Little Nightmares II Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 6: Valheim: Başlangıç İçin En İyi Seedler - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Valheim: Başlangıç İçin En İyi Seedler

Alakalı İçerikler
""