Valve’nin Source 2 Motoruna RTX Desteği Gelebilir

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Valve'nin Source 2 Motoruna RTX Desteği Gelebilir - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Nispeten yeni geliştirilmiş olan Source 2 oyun motoru henüz çok oyunda kullanılmış olmasa da, orjinal Source motorunun halefi olarak geliştiriciler ve modcular için hala bir kıyaslama aracı olarak duruyor. Bununla birlikte, Team Fortress 2 ve CS:GO da kullanılan motor, yakın zamanda büyük grafik iyileştirilmeleri yapabilecek bir güncelleme alacak gibi gözüküyor.

Dataminers, Source 2 kaynak kodunda RTX desteği gelebileceğini düşündüren birkaç yeni kod satırı keşfetti. Bu motora taşınacak ilk oyunlardan biri de bu yeni desteğe sahip olacak gibi gözüküyor, bu da Valve’ın bu uyumluluğu motorda çalışan diğer oyunlara da getirmek istediği anlamına gelir.

Şimdiye kadar bu desteğin ilk aşamalarını gören bazı oyuncular, her ikisi de dosya adlarında ve satırlarda RTX ile etiketlenmiş kod parçalarıyla güncellenen DOTA 2 ve Artifact için yapılan son güncellemelerde bulunuyor. Bu, Valve’ın bu oyunlarda RTX teknolojisini denemeye başladığını anlamına geliyor olabilir ve gelecekteki güncellemelerde tam uygulama planları var gibi gözüküyor. Eğer durum buysa, RTX çalıştırabilen oyun donanımlarına sahip oyuncuları bu oyunlarda daha yüksek ve güzel grafikler bekliyor olacak.

Şimdiye kadar yeni desteği içerdiği tespit edilen birkaç oyunun ötesinde, bu aynı zamanda gelecekteki Source 2 oyunlarının, özellik eğer motorla uyumluysa, yerel bir işlev olarak ışın izleme ile gelmeye başlayabileceği anlamına da gelebilir. Ek olarak VR deneyimi Half-Life: Alyx gibi diğer oyunlar da RTX desteği ile genişletilebilir ve bu da sanal dünyayı daha gerçekçi, daha sürükleyici hale getirir. Bu nedenle, hayranları heyecanlandırmak için Valve’ın bu iyileştirmeleri hem eski hem de yeni oyunlara ekleyerek ilerlemesi için birçok neden bulunuyor.

Fanların son zamanlarda yeni oyunların geliştirilmesi yerine Valve’ın odak noktasının hala Steam’de olduğundan endişelendikleri düşünüldüğünde, bu tür güncellemeler iyi bir işaret. Source 2 gibi bir motorla araç yapmaya gelince, RTX gibi özellikler için desteğin en iyi şekilde nasıl uygulanacağını görmek biraz zaman alabilir. Bu durumda, DOTA 2 ve Artifact’a odaklanmak, motoru bir bütün olarak elden geçirme yolunda küçük bir adımdır, ancak aynı zamanda gelecek oyunların gelişimine bakmanın yepyeni yollarına da yol açabilir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: VALORANT Delipop Koleksiyonu Yeni Silahlar, Yeni Varyantlar ve Balta ile 2.0 Olarak Geri Dönüyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT Delipop Koleksiyonu Yeni Silahlar, Yeni Varyantlar ve Balta ile 2.0 Olarak Geri Dönüyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: Apex Legends, 9 Mart'da Nintendo Switch'e Geliyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Apex Legends, 9 Mart’da Nintendo Switch’e Geliyor

Alakalı İçerikler
""