Valve, Counter Strike 2 Çıkış Tarihini Duyurdu

Avatar photo
Takip Et
Valve, yayımladığı duyuruyla Counter Strike 2 çıkış tarihini, üç yeni videoyla birlikte duyurdu. Oyun 2023’in yaz aylarında çıkış yapacak.
Görsel 4: Valve, Counter Strike 2 Çıkış Tarihini Duyurdu - Rehber - Oyun Dijital

Valve, yaptığı açıklamada Counter Strike 2’nin bu yaz geleceğini duyurdu. Şirket, “Counter Strike deneyiminin her ayrıntısını elden geçirme” sözü verdi. Duyuru, Counter Strike 2’nin yeni güncellenen haritaları, dinamik sis bombalarını ve yeni 128 bit sunucu güncellemeleri gösteren 3 yeni video ile geliyor.

Bugün itibariyle belirli sayıdaki Counter Strike oyuncuları bugünden itibaren oynanış testi yapacak. Valve ayrıca CS2 için sınırlı test ve nasıl girileceği hakkında bir SSS sayfası yayınladı.

Counter Strike 2, bildiğiniz gibi Valve’ın Source 2 oyun motorunu kullanacak. Valve bunu “Counter Strike tarihindeki en büyük teknik gelişme” olarak adlandırıyor. Valve, “tüm yeni Source 2 araçlarını ve işleme özelliklerini kullanan yükseltmeler ve revizyonlar” sayesinde haritaların “daha temiz, daha parlak ve daha iyi” olacağını söylüyor.

İşte Counter Strike 2’deki Dust 2:

Counter-Strike 2’deki sis bombaları da büyük bir değişim geçirdi. Valve, sis bombalarından çıkan dumanların artık çevre ile etkileşime giren dinamik hacimsel nesneler olduğunu ve bunların aydınlatma, silah sesleri ve patlamalara tepki vereceklerini söylüyor. Pratikte bu, oyuncuların sis bombalarında “delikler” açabilecekleri ve hatta bunları el bombası patlamalarıyla yok edebilecekleri anlamına geliyor.

Son olarak Valve, diğer çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda 128 tıklama oranının ötesine geçmeyi vaat ediyor. Valve, yeni teknolojisine “sub-tick güncellemeleri” diyor ve onları “Counter-Strike 2’nin kalbi” olarak nitelendiriyor.

Valve, “Önceden, sunucu dünyayı yalnızca ayrık zaman aralıklarında (tikler olarak adlandırılır) değerlendiriyordu” dedi. “Counter-Strike 2’nin alt-tik güncelleme mimarisi sayesinde, sunucular hareketin başladığı, atışın yapıldığı veya atışın yapıldığı anı tam olarak bilir.

“Sonuç olarak, tıklama hızı ne olursa olsun, hareketleriniz ve atışlarınız eşit derecede duyarlı olacak ve el bombalarınız her zaman aynı şekilde düşecek.”

Counter-Strike 2, Valve’ın birinci şahıs nişancı serisinin dördüncü büyük sürümü olacak. Orijinal oyun 2000 yılında piyasaya sürüldü ve aslında Half Life için bir moddu. Bunu Valve, 2004’te Counter-Strike: Source ve 2012’de Counter-Strike: Global Offensive ile takip etti.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Life by You Sistem Gereksinimleri - Rehber - Oyun Dijital

Life by You Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 6: Yeni Güncellemeyle Elden Ring Ray Tracing Özelliği Kazandı - Rehber - Oyun Dijital

Yeni Güncellemeyle Elden Ring Ray Tracing Özelliği Kazandı

Alakalı İçerikler
""