VALORANT HRTF Ses Teknolojisi Nedir

Avatar photo
Takip Et
VALORANT’a 2.06 güncellemesiyle geleceği duyurulan HRTX ses teknolojisini sizin için açıklıyoruz.
Görsel 4: VALORANT HRTF Ses Teknolojisi Nedir - Rehber - Oyun Dijital

VALORANT’ın lansmanından bu yana bir yıl bile geçmedi, ancak oyun oyuncular ve yayıncılar arasında inanılmaz bir popülerliğe ulaştı.

League of Legends’e benzer şekilde, Riot Games, VALORANT’ı yeni içerikle desteklemek ve genel rekabet deneyimini geliştirmek için uzun vadeli bir plana sahip olduğu ortada. Şimdilik, bir sonraki gelişme HRTF ses teknolojisi gibi görünüyor.

VALORANT HRTF Ses Teknolojisi nedir?

HRTF, açılımı Head-Related Transfer Function olan, kulağın uzaydaki bir noktadan gelen seslere tepkisini simüle eden ses teknolojisidir.

Basitçe anlatmak gerekirse; video oyunlarında HRTF ses teknolojisi, oyuncunun kulaklığını bir nevi 3 boyutlu bir ses alanına dönüştürerek oyuncu sanal gerçeklik kulaklığı kullanıyormuş gibi oyunun içindeki ses kaynağını bulmasına yardımcı olur.

Ekim 2020’de Riot Games, VALORANT’da HRTF ses desteği eklenmemesiyle dalga geçmişti, ancak bu teknoloji oyunda hala mevcut değil. Sonunda, bu teknolojinin Riot Games’in yanlışlıkla yayımladığı 2.06 güncelleme notlarıyla oyuna ekleneceğini öğrendik.

Yama notları artık resmi web sitesinde mevcut olmasa da, Reddit’teki bazı kullanıcılar güncelleme notlarından birkaç ekran görüntüsü almayı başardılar.:

VALORANT HRTF Güncelleme Notu

Valorant, PC’de ücretsiz olarak oynanabilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Sizce, HRTF ses teknolojisi gerçekten bir ihtiyaç mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: VALORANT Magepunk Koleksiyonu Sızdırıldı - Rehber - Oyun Dijital

VALORANT Magepunk Koleksiyonu Sızdırıldı

Sonraki İçerik

PUBG Lite’ın Sunucuları Kapanıyor

Alakalı İçerikler
""