Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

VALORANT Champions Koleksiyonu ile 15 Milyon Dolar Topladı

Avatar photo
Takip Et
VALORANT Champions Koleksiyonu dünyanın en iyi takımının belirleneceği günlerde oyunculara eşlik ederken 15 milyon dolar kazandırdı.
Görsel 4: VALORANT Champions Koleksiyonu ile 15 Milyon Dolar Topladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT’ın ilk küresel yarışması için Riot, özel bir koleksiyon hazırladı. VCT Champions Koleksiyonu etkinlikte Riot Games ve oyuncular için büyük heyecan yarattı ve yaratmaya devam ediyor.

Riot Games ilk dünya şampiyonunu ve e-spora olan desteğini göstermek için gelirin yarısını VCT şampiyonlarına ayırdı. Yani yaklaşık olarak 7.5 milyon dolara yakın para 16 takım arasında paylaştırılacak. Champions Koleksiyonu 24 Kasım‘da piyasaya sürülmüştü. 13 Aralık‘ta mağazadan ayrılacağı için henüz toplanan para miktarı durmadı.

Her biri beş oyuncudan oluşan 16 takımla, her takımın yaklaşık 468.000$ kazanması bekleniyor, ancak bunun oyuncular ve organizasyon arasında nasıl bölüneceği belli değil.

Bu şekilde kitle fonlanması e-sporda nadir bir durum değildir. Dota 2 her yıl The International ödül havuzu için milyonlarca dolarlık kitle fonlaması yapıyor.

VALORANT Champions Koleksiyonu Nelerden Oluşuyor?

Görsel 5: VALORANT Champions Koleksiyonu ile 15 Milyon Dolar Topladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital
VALORANT Champions Koleksiyonu Vandal ve Karambit

Champions Koleksiyonu bir Vandal ve Karambit’ten oluşmakta. Paketin toplam ücreti 6.263 VALORANT Puanı (yaklaşık 370 tl). Paketin içeriğine oyuncu kartları da dahil.

Champions Koleksiyonu 13 Aralık‘ta mağazadan ayrılacak. Eğer siz de takımları desteklemek istiyorsanız koleksiyonu satın alabilirsiniz.

VALORANT Champions Tour heyecanını buradan takip edebilirsiniz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Dr. Dre ve Franklin Yeni Ücretsiz DLC ile GTA Online'a Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Dr. Dre ve Franklin Yeni Ücretsiz DLC ile GTA Online’a Geliyor

Sonraki İçerik
Görsel 7: The Game Awards Çok Ses Getirecek - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

The Game Awards Çok Ses Getirecek

Alakalı İçerikler
""