VALORANT’ın Davranış Tespiti ve Ceza Değişiklikleri Açıklandı

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: VALORANT'ın Davranış Tespiti ve Ceza Değişiklikleri Açıklandı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Riot, yakında çok oyunculu tatiksel birinci şahıs nişancı oyunu Valorant‘a gelecek olan bazı sosyal değişiklikleri ve hayranların bir süredir sorduğu değişiklikleri açıkladı. Bu yaklaşan değişiklikler, 2.04 ve 2.05 yamalarında değiştirilecek ve Afkları ve diğer istenmeyen oyuncu davranışlarını cezalandırmaya odaklanacak gibi gözüküyor.

Değişikliklerin ana hedefi AFK oyuncuları cezalandırmak olacak. 5’e 5 oynanılan oyunda, tek bir takım arkadaşını kaybetmek, hevesinizi ve kazanma arzunuzu kırabilir ve Riot’un bu konuda bir şeyler yapmaya çalıştığı açıkça görünebiliyor. Yama 2.04, AFK tespitini artıracak yeni bir sistem uygulayacak ve AFK kalan kişilere verilecek cezalar da değiştirilecek.

Valorant'ın davranış tespiti ve Ceza değişiklikleri açıklandı

Aslında, yeni sistem davranışlarınızı bütünsel olarak izleyecek, bu da sık sık kopan internet bağlantısı sebebiyle düşen oyuncuların hiçbir ceza alamayacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte, oyunun ortasında AFK olan oyuncular, kuyruk kısıtlamaları, derecelendirme cezaları ve hatta ban da dahil olmak üzere daha sıkı cezalarla vurulacak.

Valorant‘ın ceza yapısı tamamen değişecek gibi gözüküyor.

Sohbet tabanlı suçlar, blog yazısında ayrıntılı olarak güncellenmiş bir ceza yapısı ile yama 2.04’te benzer bir revizyon alacak. Bununla birlikte, blog yazısı ayrıca şiddeti tehdit eden veya diğer oyuncuları taciz eden oyuncuların sıfır tolerans temelinde yasaklanacağını da belirtiyor. Ek olarak, 2.05 yamasında yaptığınız raporların geri bildirimlerini almanızı sağlayacak sistem planlanıyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Fortnite 15.40 Güncellemesi Bugün Çıkıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Fortnite 15.40 Güncellemesi Bugün Çıkıyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: Unreal Engine'de Dahili Artık DLSS Desteğine Sahip - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Unreal Engine’de Dahili Artık DLSS Desteğine Sahip

Alakalı İçerikler
""