Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Valheim En Çok Oynanan Oyunlarda 2. Sıraya Geldi

Avatar photo
Takip Et
Hayatta kalma oyunu Valheim, çıkışından kısa bir süre geçmesine ve 5 kişi ile geliştirilmesine rağmen, Dota 2’yi geçerek 2. sıraya yükseldi.
Görsel 4: Valheim En Çok Oynanan Oyunlarda 2. Sıraya Geldi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Hayatta kalma oyunu Valheim, yakın zamandaki oyunların en hızlı büyüyen oyunu olabilir. Oyun, 3 haftadan daha kısa bir sürede 3 milyondan fazla kopya sattı. 21 Şubat Pazar günü aynı anda yarım milyondan fazla oyuncunun zirvesine sahip olan Valheim, Steam’de en çok oynanan ikinci oyun olan Dota 2’yi geçti. Oyun şu anda her ne kadar Dota’nın gerisinde olsa da CS:GO ile arasında anlık oyuncu bakımından çok az fark kaldı.

Valheim En Çok Oynanan Oyunlarda 2. Sıraya Geldi

5 kişilik ekiple geliştirilen oyun şu anda Steam’in lideri.

Bir bütün olarak hayatta kalma oyunlarıyla ilgili birçok ön yargıya meydan okuyan Valheim’ın PvE odak noktası ve sağlam yapı taşları oyuncuları memnun ediyor gibi gözüküyor. Küçük bir stüdyo için büyük bir başarı olduğunu ve geliştirici ekibin sadece 5 kişiden oluştuğunu hatırlatmak istiyoruz. Iron Gates’in kurucu ortağı PCGamer ile yaptığı röportajda oyunun bu kadar büyümesini beklemediklerini söyledi.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Sıradaki Steam Oyun Festivali Haziran'da Olacak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sıradaki Steam Oyun Festivali Haziran’da Olacak

Sonraki İçerik
Görsel 6: Valheim için Birinci Şahıs Modu Çıktı ve İyi Çalışıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Valheim için Birinci Şahıs Modu Çıktı ve İyi Çalışıyor

Alakalı İçerikler
""