Unreal Engine’de Dahili Artık DLSS Desteğine Sahip

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Unreal Engine'de Dahili Artık DLSS Desteğine Sahip - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Oyun geliştiricileri artık Unreal Engine 4 için yeni bir eklenti sayesinde Nvidia’nın akıllı performans artırıcı DLSS teknolojisine doğrudan erişebiliyor.

Nvidia, geçen haftanın sonunda Unreal Engine 4.26 eklentisini piyasaya sürdü ve bu şu andan itibaren daha fazla DLSS destekli oyun çıkacağı anlamına geliyor. Çünkü bu özellik, son birkaç ay içinde ortaya çıkan tüm büyük ışın izleme destekli oyunlarda zorunlu hale gelen bir özellik.

Unreal Engine'de Dahili Artık DLSS Desteğine Sahip

DLSS (ya da Derin Öğrenme Süper Örnekleme) sessizce, en güncel grafik kartı teknolojilerinden en iyi olanlarından biri halinde geldi. Işın izleme, yeni bir ekran kartı çıktığında tüm dikkatleri çeken en büyük özellik olabilir ancak DLSS bu ışın izleme oyunlarının bugünün RTX kartlarında gerçekten oynanabilir kılan şey çünkü ışın izlemeyi açmanın performans maliyeti (özellikle daha yüksek çözünürlüklerde) birçok durumda hala engelleyici derecede büyük. Gerçekten de, Watch Dogs Legion neredeyse DLSS olmadan oynanamaz durumda. Londra’nın sokaklarında ışın izleme ile gezmek istiyorsanız DLSS olmadan RTX 3080 ile sorun yaşabilirsiniz.

AMD, Nvidia DLSS ile FidelityFX adını verdiği bir sistem ile rekabet edecek.

Tabii ki, DLSS’den yararlanmak için hala bir Nvidia RTX kartına ihtiyacınız var, çünkü hepsi Nvidia’nın AI ile aşılanmış tensör Çekirdekleriyle çalışıyor. AMD’nin Radeon RX 6800 ve RX 6800 XT kartlarıyla doğal olarak çalıştıramıyorsunuz. AMD şu anda RX 6000 GPU’ları için kendi rakip DLSS teknolojisi üzerinde çalışıyor – geçici olarak FidelityFX Süper Çözünürlük olarak adlandırılıyor – ancak bunun ne zaman geleceğini ya da yükseltmenin Nvidia’nın DLSS teknolojisi ile nasıl karşılaştırılacağını hala bilmiyoruz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: VALORANT'ın Davranış Tespiti ve Ceza Değişiklikleri Açıklandı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT’ın Davranış Tespiti ve Ceza Değişiklikleri Açıklandı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Nvidia RTX 3060 25 Şubat'da Çıkış Yapacak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Nvidia RTX 3060 25 Şubat’da Çıkış Yapacak

Alakalı İçerikler
""