Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Üç Yeni Star Wars Oyunu Yolda

Avatar photo
Takip Et
Respawn Entertainment öncülüğünde 3 yeni Star Wars oyunu geliştirildiği duyuruldu.
Görsel 4: Üç Yeni Star Wars Oyunu Yolda - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Electronic Arts ve Lucasfilm Games geçtiğimiz salı günü yapmış olduğu açıklamada, Apex Legends ve Titanfall yapımlarıyla bilinen Respawn Entertainment’in Star Wars evreninde geçecek üç oyun üzerinde çalıştığını duyurdu.

Respawn’ın üzerinde çalıştığı üç yeni Star Wars oyunu ise şu şekilde tanımlandı: 2019 yılında çıkış yapan tek oyunculu aksiyon-macera Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devam oyunu, yeni birinci şahıs nişancı oyunu ve Star Wars’a dayanan bir strateji oyunu.

EA, yeni Star Wars oyunlarının başına deneyimli isimleri getirdi.

EA, daha önce Sony için God of War 3 ve Respawn’da Star Wars Jedi: Fallen Order’ın geliştirme sürecini yöneten oyun direktörü Stig Amussen’in Respawn’ın Star Wars Jedi serisindeki bir sonraki oyun üzerinde çalıştığını doğruladı.

Star Wars’a dayanan henüz ismi belli olmayan yepyeni birinci şahıs nişancı oyunu da daha önceden Star Wars: Battlefront (Orijinal) ve Star Wars: The Force Unleashed’da görev almış oyun direktörü Peter Hirschmann tarafından yürütülecek.

Üçüncü oyun, yakın zamanda eski XCOM geliştiricileri tarafından oluşturulan BitReactor stüdyosu ile ortak geliştirilecek bir strateji oyunu olacak. XCOM 2 ve XCOM: Enemy Unknown’un sanat yönetmeni Greg Foerstch ise bu stüdyoya liderlik yapıyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Apex Legends 3. Yılına Özel Ödüller Dağıtacak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Apex Legends 3. Yılına Özel Ödüller Dağıtacak

Sonraki İçerik
Görsel 6: Crysis 4 Resmi Olarak Duyuruldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Crysis 4 Resmi Olarak Duyuruldu

Alakalı İçerikler
""