Ubisoft Toronto’nun Yeni Bir Far Cry Üzerinde Çalıştığı İddia Edildi

Avatar photo
Takip Et
Far Cry serisinin yeni oyunu, Far Cry temalı bir FPS oyunu aynı anda geliştiriyor.
Görsel 4: Ubisoft Toronto'nun Yeni Bir Far Cry Üzerinde Çalıştığı İddia Edildi - Rehber - Oyun Dijital

Ocak ayında Ubisoft’un Escape From Tarkov benzeri bir shooter oyunu üzerinde çalıştığını doğrulayan bir rapor sayesinde yeni bir Far Cry oyunu üzerinde çalışıldığını biliyorduk. Alaska’da geçeceği söylenen shooter oyununda kalıcı ölüm, sırt çantası, kontratlar ve eski Far Cry oyunlarından karakterler yer alacak.

Insider Gaming tarafından yapılan habere göre, bu çalışmaların yanında seriyi devam ettirecek bir Far Cry oyunu üzerinde de çalışıldığını iddia ediyor. Muhtemelen Far Cry 7 olarak adlandırılacak oyun, şirket içinde Project Blackbird olarak biliniyor. Ubisoft Toronto dün projeleriyle ilgili “özel bir gizli güncelleme” düzenledi, ancak stüdyo toplantının fotoğraflarını Twitter’da yayınladığına göre pek de gizli bir güncelleme değil.

Ubisoft Toronto ayrıca Far Cry 7 ve EFT benzeri Far Cry oyununun tam geliştirme aşamasına girdiğini gösteren yeni iş ilanlarını da yayımladı. Toronto’nun Far Cry projelerinden biri ya da her ikisi üzerinde çalışıp çalışmadığı bilinmiyor, ancak iki oyunun geliştirme maliyetlerini düşürmek için kaynakları paylaşacağından şüpheleniliyor.

Ubisoft Toronto ekibi Far Cry ile ilgili gizli bir toplantı yaptı.

Ubisoft’un 2021’de onayladığı Splinter Cell’in yeniden yapımı üzerinde çalıştığını kesin olarak biliyoruz. Yeniden yapımın, “seri için iyi bir temel” oluşturan ve “günümüz oyuncuları” için güncellenen serinin yeniden başlatılması olduğu söyleniyor. Yakında çıkacak olan Avatar: Frontiers of Pandora ile aynı olan Snowdrop motorunu kullanacak ve birkaç konsept görüntüsü var ancak şu anda gerçek bir oynanış mevcut değil.

Splinter Cell oyununun ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor, ancak Far Cry 7, yeni bir ana Ghost Recon oyunu ve çok oyunculu odaklı bir Assassin’s Creed oyununun 2025 yılına kadar çıkması planlanıyor.

Ancak bu tarihlere çok güvenmemek gerektiğini düşünüyoruz. Ubisoft önemli bir çalkantının ortasında ve hiçbir oyununun çıkış tarihini tutturamıyor gibi görünüyor. Son zamanlarda Ubisoft işten çıkarmalar, düşen kârlar ve çalışan huzursuzluğu nedeniyle üç oyunu iptal etti ve Skull & Bones’u bir kez daha erteledi.

Geçtiğimiz günlerde diğer firmalar gibi E3 2023’ten çekildiğini duyuran Ubisoft, haziran ayında kendi etkinliğine ev sahipliği yapacak, ancak Fransız yayıncının hangi oyunları göstermeyi planladığı bilinmiyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: FIFA Serisinin Yeni İsmi ve Logosu Duyuruldu: EA SPORTS FC - Rehber - Oyun Dijital

FIFA Serisinin Yeni İsmi ve Logosu Duyuruldu: EA SPORTS FC

Sonraki İçerik
Görsel 6: AMD'nin Yeni Zen 5 İşlemcileri Büyük Performans Artışı Sağlayabilir - Rehber - Oyun Dijital

AMD’nin Yeni Zen 5 İşlemcileri Büyük Performans Artışı Sağlayabilir

Alakalı İçerikler
""