Ubisoft Oyunları Talep Olursa Steam Deck’e Gelecek

Avatar photo
Takip Et
Ubisoft oyunlarını, yalnızca “yeteri kadar büyürse” yani yeteri kadar talep olursa Steam Deck’e çıkaracağını açıkladı.

Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, yeterli talep olması halinde yayıncının oyunlarını Valve’ın yeni oyun konsolu Steam Deck’e çıkaracağını açıkladı.

Uzun süredir Ubisoft’da CEO’luk görevini üstlenen Yves Guillemot, Steam Deck hakkındaki düşünceleriyle ilgili bir yatırımcı sorusuna, el konsolu yeterince popüler hale gelirse, Fransız oyun yayıncısının oyunlarını konsola çıkartmayı tercih edebileceğini belirterek yanıt verdi.

Yatırımcılara “Steam Deck’in sektöre geldiğini görmekten mutluyuz, bu pazara gelen çok yenilikçi yeni donanım akışının devam ettiğini gösteriyor” dedi (Kaynak: IGN). “Bu yüzden ne kadar büyüdüğünü göreceğiz, ancak büyükse oyunlarımızı üzerine koyabileceğiz.” diye ekledi.

Ubisoft daha önce Steam komisyonu fazla olduğu için platformda yeni oyunlarını yayınlamamıştı. Fakat Steam Deck için işler pek öyle gitmeyecek gibi gözüküyor.

Ubisoft’un şu anda oyunlarını Steam’de yayınlamadığı göz önüne alındığında, bunun garip bir ifade olduğunu düşünebilirsiniz. Guillemot, Steam Deck’i Steam’in bir uzantısı olarak değil, ek bir platform olarak görüyor gibi.

Ubisoft, geçtiğimiz yıllarda Steam’e yönelik eleştirilerini dile getirdi. 2019’da Ubisoft, Steam’in %30’luk kesintisini ‘gerçekçi olmayan’ olarak nitelendirdi ve Ubisoft’un oyunlarını Valve’ın oyun mağazasından neden uzak tuttuğunun itici bir faktör olduğunu söyledi.

Bu nedenle yayıncı, daha yeni, yüksek profilli oyunlarının çoğunu Epic Game Store aracılığıyla yayınlamayı seçti. Epic’in aldığı bu düşük komisyon, Ubisoft’un işine geliyor gibi gözüküyor.

Ubisoft, Stadia ve Luna gibi denenmemiş diğer platformlarda yer aldı, ancak belki de yayıncının paranın olduğu herhangi bir yerde olma arzusu, bir zamanlar Steam hakkında güçlü bir şekilde savunduğu görüşlerini unutmasını ve oyunlarını Steam Deck’de de yayınlamasını sağlayacaktır.

Assassin’s Creed Infinite’i Valve’in taşınabilir cihazında oynamak istiyorsanız en azından analog stick drift hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Car Mechanic Simulator 2021 Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik

Twitch’ten New World Golden Rage Zırhı Nasıl Düşürülür?

Alakalı İçerikler
""