Ubisoft, E3 2023’e Katılmayacağını Duyurdu

Avatar photo
Takip Et
Daha önceden etkinliğe katılacağını duyuran Ubisoft, E3 2023’e katılmayacağını doğruladı.
Görsel 4: Ubisoft, E3 2023'e Katılmayacağını Duyurdu - Rehber - Oyun Dijital

Ubisoft’un bu yılki E3 etkinliğinden resmi olarak çekildiği ve yayıncının aynı tarihlerde kendi Ubisoft Forward etkinliğini düzenlemeyi planladığı ortaya çıktı. Ubisoft, bu yıl 12 Haziran’da Los Angeles’ta bir Ubisoft Forward Live etkinliğinin düzenleneceğini ve bu etkinlikte Assassin’s Creed Mirage ve Avatar: Frontiers of Pandora gibi geliştirdikleri oyunlarla ilgili güncellemeleri göstereceğini duyurdu.

Bu bilgi, VGC tarafından Ubisoft’un sözcüsü ile iletişime geçmesi ve sözcünün “farklı bir yönde gitmeyi” planladıklarını açıklamasıyla ortaya çıktı. Yayıncı daha önce bu yıl katılacağını belirtmişti, ancak artık böyle bir durum söz konusu değil.

Görsel 5: Ubisoft, E3 2023'e Katılmayacağını Duyurdu - Rehber - Oyun Dijital

Ubisoft gibi Microsoft ve Nintendo da E3 2023’e katılmayacak.

Ubisoft, bu yıl etkinliğe katılmayacağını duyuran Microsoft ve Nintendo’ya katılırken, Sony’nin de her zamanki gibi kendi etkinliğini düzenlemesi bekleniyor.

Bu haberle birlikte, E3 organizatörü ReedPop’un bu yılki etkinliği düzenlemek için yeterli yayıncıya sahip olup olmayacağı sorusu bir kez daha gündeme geldi. Bloomberg’den Jason Schreier, bu yılki GDC konferansına katılan bazı geliştiricilerin E3’ün planlandığı gibi devam edip etmeyeceği konusunda hiçbir fikirleri olmadığını iddia etti.

Onaylanmış en büyük yayıncı E3’ten çekildiğine göre, büyük dönüşünü nasıl yapacağını görmek biraz zor. Elbette, EA gibi bu yaz için planlarını henüz açıklamayan birkaç büyük yayıncı daha var, ancak birçoğu oyunlarını her yıl Geoff Keighley tarafından düzenlenen Summer Games Fest’in bir parçası olarak sergilemeyi tercih edebilir. ReedPop ise henüz durumla ilgili açıklama yapmadı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Counter Strike 2'nin Duyurulması CSGO'ya Rekor Tazeletti - Rehber - Oyun Dijital

Counter Strike 2’nin Duyurulması CSGO’ya Rekor Tazeletti

Sonraki İçerik
Görsel 7: GeForce Now'a Aylık Süre Kısıtlaması Geliyor - Rehber - Oyun Dijital

GeForce Now’a Aylık Süre Kısıtlaması Geliyor

Alakalı İçerikler
""