Twitch Bit Olayı Hakkında Açıklamada Bulundu

Avatar photo
Takip Et
Twitch sözcüsü; Twitch Bit olaylarıyla ilgili 150’den fazla yayıncıya karşı harekete geçildiğini söyledi.
Görsel 4: Twitch Bit Olayı Hakkında Açıklamada Bulundu - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Twitch verilerinin sızdırılmasından sonra Knight Online klanlarının “savaşı” sonucu popülerlik kazanan sahte/çalıntı kartlar ile Twitch bit sistemi üzerinden kara para aklama iddiaları büyümeye devam ediyor.

İrem “ClumsyKitty” Sakmar ve Ahmet “Jahrein” Sonuç önderliğinde başlatılan Twitter’da #TemizTwitch etiketi CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin tarafından TBMM’ye taşındıktan sonra, (İlgili habere buraya tıklayarak gidebilirsiniz.) Twitch tarafı sessiz kaldığı için topluluk tarafından tepkiyle karşılaşmıştı.

Twitch Sözcüsü Twitch bit olaylarıyla ilgili Playerbros’a konuştu.

1 Kasım 2021 Pazartesi gününün öğle saatlerinde Playerbros’a açıklamada bulunan Twitch sözcüsü “bazı içerik oluşturucuların Türkiye’deki gelirlerinin meşruiyetine yönelik endişelerini dile getirdiklerini” söylerken aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Topluluğumuzu, yasaklanmış davranışlarda bulunan hesaplara karşı kararlı adımlar atmaktan çekinmediğimizi temin etmek istiyoruz. Twitch’te finansal dolandırıcılığı düzenli olarak önlemek ve sadece Eylül ayında, para kazanma araçlarımızı kötüye kullanmaktan dolayı Türkiye’deki 150’den fazla yayıncıya karşı harekete geçtik ve bu durumdan etkilenen kişilerle iletişime geçtik.”

Twitch Sözcüsü tarafından Playerbros’a yapılan açıklama (Kaynak)

Açıklamalarına devam eden bir Twitch sözcüsü, yerel Twitch yasalarını ve politikalarını ihlal eden finansal uygulamalarda bulunan yayıncıları tespit etmeye ve platformdan çıkarmaya devam edeceklerini söyledi.

Twitch tarafından dile getirilen harekete geçme davayı değil, Twitch hizmetine veya iş ortağı programına bit/erişim gibi para kazanma araçlarını kullanmaktan gelen yasakları ifade ettiğini belirtmek isteriz.

Bu şekilde bir haberciliğe imza attığı için Playerbros ekibini en içten şekilde tebrik ederiz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: TemizTwitch Etiketi TBMM'ye Taşınıyor - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

TemizTwitch Etiketi TBMM’ye Taşınıyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: FM2022 Minecraft ve Daha Fazlası Xbox Game Pass'e Geliyor - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

FM2022 Minecraft ve Daha Fazlası Xbox Game Pass’e Geliyor

Alakalı İçerikler
""