Etkileyici Grafikleriyle Şaşkına Çeviren Türk Yapımı ‘Black State’ Duyuruldu

Takip Et
Kabus 22 oyunuyla adında söz ettiren Kadir Demirden’in kurmuş olduğu Motion Blur ekibinin yeni oyunu Black State duyuruldu.
Görsel 4: Etkileyici Grafikleriyle Şaşkına Çeviren Türk Yapımı 'Black State' Duyuruldu - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Geçmişte en kaliteli Türk yapımı oyunlardan biri olan Kabus 22’nin geliştiricisinin kurmuş olduğu ekip Motion Blur, Unreal Engine 5 oyun motoruyla geliştirilen yeni bir üçüncü şahıs aksiyon-macera oyunu olan Black State’i duyurdu. Metal Gear Solid’in casusluk ve aksiyonu harmanladığı oyun türüne benzerliğiyle dikkat çeken Black State, şimdiden oyun gündeminde adından söz ettirmeye başlamış durumda.

Duyuru etkileyici bir fragman eşliğinde gerçekleşti ve fragmanı izleyen gerek Türk oyuncular gerek globaldeki sektörün önde gelen isimleri, oyunun sunmuş olduğu oynanış ve grafikleri fazlasıyla beğendiğini söyledi.

Black State Duyuru Fragmanı

IGN, yayınlanan fragmanla birlikte Motion Blur’daki geliştiricilere bazı sorular yönetti. Geliştirici ekipten sorulara gelen yanıtlara göre hikâye, esir bir bilim insanını kurtarmak ve esrarengiz bir olayın ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak için çağrılan eski bir asker etrafında dönüyor. Görev, bilinmeyen bölgedeki kapıların tehlikeli hedeflere açılması nedeniyle belirsizliklerle dolu. Her kapı oyunculara yeni sırlar ve zorluklar getiriyor.

Oyunun Metal Gear Solid’e olan benzerliğine dair gelen yorumlar üzerine geliştiriciler, seriyi çok sevdiklerini ve The Last of Us, Metal Gear Solid ve Uncharted gibi oyunlardan ilham aldıklarını belirtti. Nispeten küçük bir ekip olan Motion Blur, tüm sınırlamalara rağmen üst düzey geliştirme kalitesi ve olağanüstü oyun mekanikleri sunmaya kararlı.

Black State, geliştirici ekibin belirttiği üzere son üç yıldır geliştirilmekte ve fikri Kadir Demirden’in yaratıcı zihninden geliyor. Kadir Demirden konsept üzerinde 10 yılı aşkın süredir çalıştığını belirtiyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Once Human Gizlilik Endişeleriyle Karşı Karşıya: Geliştiricilerden Açıklama Geldi - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Once Human Gizlilik Endişeleriyle Karşı Karşıya: Geliştiricilerden Açıklama Geldi

Sonraki İçerik
Görsel 6: Concord Beta Erken Erişimi Bu Hafta Sonu Başlıyor - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Concord Beta Erken Erişimi Bu Hafta Sonu Başlıyor

Alakalı İçerikler
""