The Game Awards 2023 Yılın Oyunu Adayları Açıklandı

Görsel 2: The Game Awards 2023 Yılın Oyunu Adayları Açıklandı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Her yıl milyonlarca insan, video oyun endüstrisinin yaratıcı dehalarını çeşitli kategorilerde kutlayan ve sergileyen bir etkinlik olan The Game Awards’ı izlemek için ekran başına geçiyor. Ancak herkesin gözü etkinlikte verilen en büyük ödülde: Yılın Oyunu.

The Game Awards 2023 adayları belli oldu. Sektörün en prestijli Yılın Oyunu ödüllerinden biri için yarış, devasa RPG’lerden daha kısa, doğrusal oyunlara kadar çeşit çeşit oyun arasında geçecek.

Her yıl 100’den fazla önemli uluslararası medya kuruluşunun editör kadrosu, her kategori için en iyi beş oyunu seçen bir jüri oluşturuyor. İşte 2023 Yılın Oyunu Ödülü için adaylar:

The Game Awards 2023 Yılın Oyunu Adayları

2023 yılının oyun dünyası için bir dönüm noktası olmasıyla birlikte yaklaşan The Game Awards, en iyilerin en iyileri arasında yoğun bir mücadele olacak. 2023’te hem satış rakamlarını hem de incelemeleri kesinlikle alt üst eden pek çok inanılmaz oyun piyasaya sürüldü. Hangi aday Yılın Oyunu (GOTY) ödülünü alırsa alsın, bu kesinlikle yakın bir mücadele olacak.

En sevdiğiniz oyun listeye giremediyse çok üzülmeyin, Yılın Oyunu (GOTY) adayı olmamak bir oyunu otomatik olarak oynadığınızdan daha az eğlenceli yapmaz ya da Yılın Oyunu (GOTY) olmak bir oyunun nesnel olarak “en iyi” olduğu anlamına gelmez. Eğlence özneldir ve tanımı geniştir, herkes için farklı bir anlam ifade eder. Ancak yukarıdaki adaylardan birinin GOTY unvanı için sizin seçiminiz olduğunu düşünüyorsanız, nihai kazananın oylama jürisinin (%90) ve halkın (%10) oylarının bir araya gelmesiyle belirleneceğini bilin. Bu da favori adayınıza Game Awards web sitesinde oy vererek sevginizi gösterebileceğiniz anlamına geliyor.

Ödüllerin yanı sıra, özel oyun tanıtımları da bekleyebiliriz. Grand Theft Auto 6’nın nihayet fuarda duyurulacağı yaygın bir varsayım var ve eğer bu doğruysa, yayının en büyük haberi bu olacaktır. Bunun üzerine bir şey hayal etmek zor, ancak kısa süre önce tanıtılan yeni Mass Effect gibi üzerinde çalışıldığını zaten bildiğimiz oyunlar için yeni fragmanlar da bekleyebiliriz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Exit mobile version