Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Street Fighter 6 Resmi Olarak Duyuruldu

Avatar photo
Takip Et
Capcom, Street Fighter 6’nın geliştirildiğini resmi olarak duyurdu.
Görsel 4: Street Fighter 6 Resmi Olarak Duyuruldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Capcom, Street Fighter serisinin yeni oyunu Street Fighter 6’nın geliştirildiğini yayımlamış olduğu 39 saniyelik fragmanla duyurdu.

Yapılan duyuruya göre, Street Fighter 6 hakkında daha fazla bilgi 2022’nin yaz aylarında paylaşılacak. Dolayısıyla oyun, Summer Game Fest ya da E3 etkinliği döneminde daha fazla detay kazanmış olacak.

Street Fighter 6 duyuru fragmanı, oyun hakkında Luke ve Ryu’nun görünüşü haricinde neredeyse hiçbir bilgi vermiyor. Oyunun çıkacağı platformlar konusuna gelirsek, serinin bir önceki oyunu Street Fighter 5, Sony ve Capcom arasındaki anlaşma dolayısıyla Xbox konsollarına çıkış yapmamıştı. Yeni oyunun çıkacağı platformlar konusunda ise şu anda herhangi bir bilgi paylaşılmış değil.

Street Fighter 6 ne zaman çıkacak?

Street Fighter 6 hakkında Capcom’un yapacağı yıllık etkinlikte daha fazla bilgi edinebileceğimizi düşünüyoruz. Street Fighter serisinin piyasaya sürülmesinin 35. yıl dönümü 12 Ağustos 2022 tarihine denk geliyor, bu zamana yakın tarihlerde detay paylaşılabilir.

Oyunun geliştirme sürecinin ne durumda olduğunu bilmemekle birlikte, Street Fighter 6’nın 2022 yılı içerisinde piyasaya sürülme ihtimali pek olası değil.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: WWE 2K22 Süperstar Reytingleri Açıklanıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

WWE 2K22 Süperstar Reytingleri Açıklanıyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: PlayStation VR2'nin İlk Görselleri Paylaşıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

PlayStation VR2’nin İlk Görselleri Paylaşıldı

Alakalı İçerikler
""