Steam Dolar Kurunu 1,8₺’den 10₺’ye Yükseltti

Avatar photo
Takip Et
Steam dolar kurunu yıllardır düşük tutmasıyla oyunları ucuza almamızı sağlıyordu.
Görsel 4: Steam Dolar Kurunu 1,8₺'den 10₺'ye Yükseltti - Rehber - Oyun Dijital

PC oyuncularının şüphesiz en çok kullandığı çevrimiçi oyun mağazası olan Steam, Türkiye’de uzun yıllardır kötü giden ekonomiye ve artan dolar kuruna rağmen oyun geliştiricilerine otomatik fiyatlandırma için önerdiği kuru düşük tutuyordu.

Steam dolar kuru artışıyla birlikte ucuz oyun hayal oluyor.

Yıllardır bu sayede reel kur ne olursa olsun oyunun geliştiricisi özel fiyatlandırma yapmazsa 60$’lık bir oyunu 100-110₺ dolaylarında satın alabiliyorduk. Artık 60$’lık bir oyun için minimum 600₺’yi gözden çıkartmamız gerekecek.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla bu değişikliği fark eden Stratera Games‘in kurucusu olan oyun geliştiricisi Dora Özsoy Steam dolar kurunun arttığını duyurmuş oldu.

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye yapılan özel fiyatlandırmayı suistimal edildiği gerekçesiyle birçok oyun geliştiricisi otomatik fiyatlandırma sisteminden çıkıp manuel fiyatlandırma yapmıştı. Yurt dışındaki oyuncular tarafından Steam’de Türkiye ya da Arjantin hesabı açarak ucuza oyun sahibi olabiliyorlardı.

Gündelik yaşamdaki dertlerden uzaklaşıp bir nebze de olsa eğlenmeyi sağlayan video oyunlarının fiyatlarının artmamasında en önemli sebeplerden birisi olan Steam dolar kuru da arttığına göre artık oyun oynamak da bizi kurtaramayacak gibi gözüküyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Amazon Prime Gaming Kasım 2022 Oyunları Sızdırıldı - Rehber - Oyun Dijital

Amazon Prime Gaming Kasım 2022 Oyunları Sızdırıldı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Yerli Korku Oyunu Death Relives'in Demosu Yayımlandı - Rehber - Oyun Dijital

Yerli Korku Oyunu Death Relives’in Demosu Yayımlandı

Alakalı İçerikler
""