Steam Deck 2 Ay Ertelendi

Avatar photo
Takip Et
Valve, yeni el konsolu Steam Deck’in Şubat 2022’ye ertelendiğini duyurdu.
Görsel 2: Steam Deck 2 Ay Ertelendi - Rehber - Oyun Dijital

Valve bu yıl duyurduğu taşınabilir oyun konsolu Steam Deck’in 2021 içerisinde çıkmayacağını duyurdu.

Valve dün Steam üzerinde yayımladığı blog yazısıyla Steam Deck cihazının çıkışının Aralık 2021 tarihinden Şubat 2022’ye kadar iki ay süreyle ertelendiğini açıkladı. Şirket, gecikmenin bir nedeni olarak küresel tedarik zincirlerinde devam eden çip sıkıntısı olduğunu söyledi.

Steam Deck ön siparişe açıldığı 16 Temmuz tarihinde dakikalar içerisinde tüm satış kotasını doldurmuştu. Valve, karaborsacıların yıl boyunca PS5, Xbox Series X|S ve diğer oyun konsolları için yaptıkları gibi tüm ön sipariş adetlerini kapmalarını engellemeye yardımcı olacak bir sistem oluşturdu. Şirket, sadece alıcıların Haziran 2021’den önce hesapta en az bir oyun satın alma işlemi ve 5 dolar ön sipariş ücreti ile doğrulanmış bir Steam hesabıyla sipariş vermelerine izin verdi.

Steam Deck’i ön sipariş eden kişiler Temmuz 2022’den önce konsolunu teslim alamayacak.

Ön siparişlerin sayısı nedeniyle, yeni oyun konsolunu ön sipariş vermeyen herkesin 2022’nin ilk çeyreğine kadar cihazını teslim alabilmesi mümkün olmayacaktı. Steam Deck’in en pahalı modeli için bekleme süreleri en azından ikinci çeyreğe kadar uzuyordu. Çıkış tarihinin ertelenmesiyle birlikte bu bekleme süresi daha da uzadı. Şimdi, bugün ön sipariş veren bir kişi, en azından Temmuz 2022’nin başına kadar konsolunu teslim alamayacak.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi ve sorularınızı yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 3: Forza Horizon 5'te Araba Nasıl Alınır ve Satılır? - Rehber - Oyun Dijital
Avatar photo

Forza Horizon 5’te Araba Nasıl Alınır ve Satılır?

Sonraki İçerik
Görsel 4: GTA Vice City Definitive Edition Sistem Gereksinimleri - Rehber - Oyun Dijital
Avatar photo

GTA Vice City Definitive Edition Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Oyun dünyasındaki son haberler ve eğlenceli içerikler paylaştığımız Instagram sayfamızı hemen takip etmek için 'Takip Et' butonuna tıklayın!