Sony Rusya’da PlayStation Satışını Durdurdu

Avatar photo
Takip Et
Sony Rusya’da PlayStation Store ve konsol satışların durdurduğunu açıkladı.
Görsel 4: Sony Rusya'da PlayStation Satışını Durdurdu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sony, Rusya’nın Ukrayna işgali sonrasında ülkeden çekilen şirketler arasında yerini aldı.

Sony’nin oyun bölümü Sony Interactive Entertainment çarşamba günü yaptığı açıklamada, Rus hükümetinin artan saldırganlığı ışığında Rusya’daki konsol sevkiyatlarını ve yeni oyun çıkartmayı keseceğini duyurdu.

Şirket ayrıca, Sony’nin çevrimiçi oyun mağazası PlayStation Store’a erişimi de askıya alacağını ve bugüne kadar 4 milyar dolardan fazla kazandıran hit yarış oyunu Gran Turismo 7’nin Rusya’ya çıkmayacağını iptal edeceğini de belirtti.

Sony, ayrıca insani yardım kuruluşlarına 2 milyon dolar bağışladığını açıkladı.

Sony, 4 Mart’ta ülkedeki satışlarını durduracağın açıklayan rakibi Microsoft da dahil olmak üzere Rusya’da çalışmayı askıya alan bir dizi başka teknoloji ve oyun şirketini takip etti.

Rus işgalinin ilk günlerinde, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, oyun endüstrisini -özellikle Microsoft ve Sony’yi- Rusya’daki işini kesmeye çağırmıştı. Fedorov ayrıca, espor dünyasını tüm Rus oyuncuların ve organizasyonların turnuvalara katılmasını engellemeye, ülkede gerçekleşecek tüm etkinlikleri iptal etmeye çağırdı. Fedorov, “2022’de modern teknoloji; tanklara, çoklu roketatarlara ve füzelere belki de en iyi cevaptır.” dedi.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Rocket League Sezon 6 Yarın Başlıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Rocket League Sezon 6 Yarın Başlıyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: IndieWay Mart Başlıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

IndieWay Mart Başlıyor

Alakalı İçerikler
""