Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Sony, PSVR2 Sanal Gerçeklik Kitini Tanıttı

Avatar photo
Takip Et
Sony, PSVR2 olarak adlandırılan yeni nesil sanal gerçeklik kaskını tanıttı.
Görsel 4: Sony, PSVR2 Sanal Gerçeklik Kitini Tanıttı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sony yapmış 4 Ocak 2022 Salı gününde yapmış olduğu CES 2022 konuşması sırasında yeni PlayStation 5 uyumlu sanal gerçeklik ekipmanlarının özelliklerini paylaştı ve kontrolcülerinin adının PlayStation VR2 Sense (PSVR2 Sense) olacağını duyurdu.

Ayrıca şirket yapmış olduğu duyuruda PSVR2 uyumlu ilk oyunun Guerrilla ve Firesprite tarafından geliştirilecek Horizon Cell of the Mountain olacağını söyledi.

PSVR2 kaskı; 4K HDR çözünürlük, 110 derecelik görüş alanına sahip olacak. Kaskın OLED ekranı göz başına 2000×2040 çözünürlük sunacak ve bu ekranlar 90/120hz kare hızında çalışacak.

Yeni sanal gerçeklik kaskı, harici kameralara gerek duymadan hareket kontrolü ve göz takibi yapılabilecek. Aynı zamanda kask içerisinde dahili bir kulaklık bulunuyor.

Sony, “oyuncudan gelen oyun içi eylemlerin hislerini güçlendiren yeni bir duyusal özellik” olarak tanımladığı 3D ses ve kulaklık geri bildirimini de bu sunumla tanıttı.

Şirket, bunun titreşimli tek bir dahili motor tarafından oluşturulduğunu ve oyuncuların “gergin anlarda bir karakterin yüksek nabzını hissetmelerini, karakterin kafasına yakın geçen nesnelerin acele etmesini veya karakter ilerledikçe aracın ivmelenmesini hissetmelerini” sağladığını söyledi.

Son olarak Sony, PSVR 2 için doğrudan PS5 konsoluna bağlanması gereken tek bir kabloyla basit bir kurulum süreci olacağını vaat etti.

PSVR2 Teknik Özellikleri

  • Ekran Teknolojisi: OLED
  • Ekran Çözünürlüğü: Göz başına 2000×2040
  • Ekran Tazeleme Hızı: 90Hz, 120Hz
  • Görüş Alanı: Yaklaşık 110 derece
  • Sensörler: 6 eksenli hareket takip sensörü (3 eksen jiroskop, 3 eksen ivme ölçer)

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Rainbow Six Extraction Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Rainbow Six Extraction Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 6: Rainbow Six Extraction Çıktığı Gün Game Pass'e Gelecek - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Rainbow Six Extraction Çıktığı Gün Game Pass’e Gelecek

Alakalı İçerikler
""