Sony 7.8 Milyon PlayStation 5 Sattı

Avatar photo
Takip Et
Sony, toplamda 7.8 Milyon PlayStation 5 satışı yaptı. Aynı zamanda PlayStation 5, ABD tarihinin en hızlı satan konsolu oldu.

Sony tarafından son gelir raporuna göre, 31 Mart itibariyle 7.8 milyon PlayStation 5 satışı gerçekleşmiş. PlayStation Plus abonelerinin sayısıysa yıllık %14.7 artışla 47.6 milyon‘a ulaşmış durumda.

Sony tarafından yayımlanan bir önceki kazanç raporu, şirketin 2020 yılının sonuna kadar dünya çapında 4.5 milyon birim PS5 satışı yaptığını ortaya koymuştu. Bu, Ocak ayından Mart ayına kadar 3.3 milyon konsol satıldığının ve Sony’nin mevcut üretim kapasitesi hakkında bir fikir veriyor. Buna ek olarak hala talep arzın çok ötesinde ve hala bir PS5 stoku bulmak çok zor.

Sony’nin raporu, PlayStation 5’in dünya çapında PlayStation 4’ten biraz daha hızlı sattığını gösteriyor.

Bu ayın başlarında bağımsız pazar araştırma şirketi NPD, PlayStation 5’in ilk beş aylık süreçte hem taşınan birim hem de toplam dolar kazancı açısından ABD tarihinin en hızlı satan konsolu olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, NPD’ye göre 2021’in ilk çeyreğinde Nintendo, ABD’de PS5’ten daha fazla Switch sattı. İlk lansman tarihinden itibaren PS5 bulmanın ne kadar zor olduğu göz önüne alındığında bu sonuç gerçekten şaşırtıcı değil.

Sony ayrıca son çeyrekte 1 milyon PS4 konsolu daha sattı ve bu konsolun toplam satışını 115.9 milyon adede çıkardı.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Nier Replicant Steam’de En Çok Satan Oyun Oldu

Sonraki İçerik

PlayStation Plus Mayıs 2021 Oyunları Açıklandı

Alakalı İçerikler
""