RTX 3000 Super Serisi Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor

Takip Et
Nvidia RTX 3000 Super ekran Kartları gelecek yıl yeni oyun dizüstü bilgisayarlarının içinde olabilir.

RTX 3080’e sahip en iyi oyun dizüstü bilgisayarının gücü hala sizin için yeterli değilse, Nvidia, Videocardz’a göre gelecek yıl RTX 3000 mobil serisinin daha da hızlı ‘Süper’ varyantlarını piyasaya sürmeyi planlıyor.

RTX 3000 Super serisinin mobil versiyonunun 2022’nin başlarında geleceğini iddia ediliyor. Bu iddiayı tek başına bir müjde olarak kabul etmeyecek olsak da Lenovo, yanlışlıkla bir yol haritasını sızdırarak hepimizi heyecanlandırdı. Sırasıyla 8GB ve 16GB GDDR6 VRAM ile yaklaşan bir dizüstü bilgisayarın özelliklerinde hem 3070 Super hem de 3080 Super kartlarından bahsediyor. Bu, standart mobil kartlarda bulacağınız kapasiteyle aynı, ancak FPS’i daha da artırmaya yardımcı olmak için her iki modelde hem ekstra CUDA çekirdeği hem de artırılmış saat hızları görebiliriz.

Önceki yenilemede, RTX 2070 Super’in neredeyse RTX 2080’in performansıyla eşleştiğini gördük, RTX 2080 Super ise bu karta göre biraz daha iyi performans gördü.

RTX 3000 Super serisi 4K görüntüden fazlasını verebilir.

RTX 2000 Super yenilemesi bir yıldan fazla sürdüğü için Nvidia’nın, gelecek yılın başlarında yeni bir dizi mobil GPU’yu duyurması mantıklı.

RTX 2080 Super, en iyi PC oyunlarının çoğunu 4K’da çalıştırabiliyordu, bu yüzden RTX 3080 Super’in performansı ne kadar ileri götürebileceğini görmemiz gerekecek. Ülkemizde fiyatları hayli yüksek olacaksa da dizüstü oyun bilgisayarı almayı düşünenler için cezbedici olacaklardır.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

ESL Gaming ve Coinbase Ortaklığı Duyuruldu

Sonraki İçerik

Yeni VALORANT Bug’ı Sizi Uçuracak

Alakalı İçerikler
""