Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Rockstar, GTA 6 için Red Dead Online’ı Güncellemeyecek

Avatar photo
Takip Et
Oyuncular Red Dead Online için güncelleme istiyor ancak Rockstar Games bu isteği uzun süredir görmezden geliyordu. Ancak bir açıklama geldi, işte detaylar.
Red Dead Online

Rockstar Games, bir blog gönderisinde Grand Theft Auto 6’nın geliştirilmesine öncelik verebilmek için Red Dead Online’a güncelleme gelmediğini doğruladı. Red Dead Online oyuncuları Rockstar’a karşı hayal kırıklıklarını, oyuna güncelleme gelmesini istediklerini dile getirerek tepki gösterdiler.

Blog gönderisinde geliştirici, Red Dead Online için büyük güncellemeler hariç bir miktar güncelleme desteğinin devam edeceğini vaat etti. Gönderide; “Geliştirme kaynaklarımızı GTA serisinin yeni oyununa aktarıyoruz, oyuncuların beklentilerini karşılamak ve yeni oyunun en iyisi olabilmesi için Red Dead Online’ın desteğinde bazı değişiklikler yapma sürecindeyiz.” ifadesi yer aldı.

Red Dead Online

Rockstar Games, hikâyede yer alan karakterlerin görevleri, belli başarımları yaparak kazandığımız uzman rolleri ve rekabetçi Showdown etkinliği gibi aylık etkinliklere daha çok yoğunlaşacaklarını belirtti. Bunların yanı sıra özel sezonluk etkinlikler ve oyuna yapılacak iyileştirmelerin devam edeceğini de belirtti.

Red Dead Online en son ne zaman güncelleme aldı?

PC oyuncuları, oyunun çıktığı Kasım 2019’da ana oyunla beraber Red Dead Online’a kavuştular. Oyuna yapılan son önemli güncellemede, banka soyma, tren soyma ve eski moda soygunlar gibi klasik kovboy maskaralıkları Blood Money içerisinde yer alıyordu. Son gelen Blood Money güncellemesinin üstünden neredeyse bir yıl geçti.

Bir yıldan beri yeni içeriğin olmaması, Red Dead Online topluluğunu o kadar rahatsız etti ki; bu hafta başlarında Twitter’da ‘RedDeadFuneral’ ve ‘SaveRedDeadOnline’ etiketleri ortaya çıkmaya başladı. Bu fikri ortaya atan Red Dead News, Rockstar Games’i eleştirmek adına oyunda bir cenaze töreni düzenlemeyi takipçilerine önerdi. Bu öneri topluluk tarafından önem gördü ve Rockstar Games’e karşı eleştiriler hızla arttı.

Eğer sizde Red Dead Online oynamak istiyorsanız Steam mağazasından ana oyundan bağımsız bir şekilde buradan satın alabilirsiniz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 4: Battlefield 2042 Ne Zaman EA Play'e Gelecek? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Battlefield 2042 Ne Zaman EA Play’e Gelecek?

Sonraki İçerik
Görsel 5: Apex Legends Evreninde Geçen Yeni Bir FPS Oyunu Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Apex Legends Evreninde Geçen Yeni Bir FPS Oyunu Geliyor

Alakalı İçerikler
""