Riot VCT Masters 3 Berlin Formatını Değiştirdi

Avatar photo
Takip Et
Riot Games, VALORANT topluluğundan gelen tepkilerden sonra VCT Masters 3 Berlin formatını değiştirdi.

Bir sonraki uluslararası VALORANT LAN formatının açıklanmasından birkaç saat sonra, Riot Games’in VALORANT Esports ekibi, önemli bir olumsuz topluluk tepkisinin ardından VCT Masters 3 Berlin formatını resmen değiştirdi. Turnuva şimdi dört takımlık bir parantez yerine sekiz takımlık, tek eleme paranteziyle sonuçlanacak. Her grup aşaması için planlanan son maç da elenecektir.

Yeni VCT Masters 3 Berlin Formatı aşağıdaki gibi olacak.

  • İkili eleme sistemi ile 4 grup olacak.
  • Her grubun birincisi ve ikincisi final aşamasına çıkacak.
  • Tekli eleme sistemi ile son 8 takım final aşaması oynayacak.
  • Büyük final dışında tüm karşılaşmalar BO3, büyük final BO5 olacak.

Başlangıçta, dört takımdan oluşan dört grubun her biri kendi çift eleme parantezinde yarışacak ve her biri playofflara ilerleyen tek kazanan olacaktı. Taraftarlar, playofflarda yarışan takımların eksikliğinden dolayı hayal kırıklığına uğradılar ve her gruptaki en iyi ikinci takımın playofflara ilerlemeyeceği endişesini dile getirdiler.

Riot’un son duyurusunda, VALORANT Esports için rekabetçi operasyonlar Başkanı Alex Francois, topluluk tarafından formatla ilgili soruları kabul etti. Orijinal formatın seçildiğini, çünkü sekiz takım eleme playofflarının ilk turunun grup aşamalarının sona erdiği gün başlaması gerektiğini ve takımları herhangi bir hazırlık veya dinlenme olmadan playofflarda yarışmaya zorladığını söylüyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Hearts of Iron 4 No Step Back ile SSCB Bölünebilecek

Sonraki İçerik

Intel Xe HPG Grafik Mimarisini Açıkladı

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.