Riot VALORANT’ta Küfürü Azaltmak İçin Kayıt Alacak

Avatar photo
Takip Et
Riot, yaptığı Gizlilik Politikası güncellemesiyle VALORANT gibi oyunlardaki sesli sohbeti kayıt altına alacak.

Riot Games, sesli iletişim verilerini depolamaya başlamasına izin vermek için çevrimiçi oyunlarında gizlilik politikasını güncellediğini açıkladı. VALORANT, Riot’un küfürlü ve toksik davranış raporlarını doğrulamak için sesli iletişimi kayıt etmeye başladığını söylediği gibi, yeni sistemin ilk uygulandığı oyun olacak.

Riot, VALORANT’ta yaptığınız konuşmaları rapor edilirseniz kayıt altına alacak.

TechCrunch tarafından hazırlanan bir rapor, Riot’un uygulamayı planladığı ses kayıt sistemi hakkında bazı ayrıntılar sunuyor. Ses verileri bölgesel olarak saklanıyor ve sadece bir rapor gönderildiğinde çekiliyor. Riot, ses üzerinde bir ihlal olup olmadığını kontrol etmek için değerlendirileceğini ve eğer bir tespit edilirse, söz konusu oyuncunun bunu dinleme şansına sahip olacağını söylüyor. Kontrol sonrasında veya ihlal bulunmazsa ses kaydı siliniyor.

Riot, Techcrunch’a sesli iletişimi izleme sisteminin hala geliştirilme aşamasında olduğunu ve bir ses tanıma sistemi veya muhtemelen makine öğrenimi şeklinde olabileceğini söyledi. Modulate’in ToxMod yazılımı zaten insan konuşmasını ‘dinleme’ ve genel olarak belirli kelimeleri, cümleleri veya küfürlü dili tanıma yeteneğine sahip; Riot, ses moderasyonunda benzer bir yapay zeka odaklı çözüm kullanabilir.

VALORANT’ın yönetici yapımcısı Anna Donlon, küfürlü davranışların rekabetçi çevrimiçi oyunlarda “büyük bir sorun” olduğunu söylüyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Siz VALORANT’ın konuşmalarınızı kaydetmesi hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce bu küfürlü sohbetin önüne geçebilir mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Among Us PlayStation’a Geliyor

Sonraki İçerik

Minecraft Dungeons’a Cloud Save Özelliği Geliyor

Alakalı İçerikler
""