Riot, League of Legends Kaynak Kodları İçin Fidye Ödemeyi Reddetti

Avatar photo
Takip Et
Riot Games, çalınan League of Legends kaynak kodu için fidye ödemeyeceğini söyleyerek hackerlarla pazarlık yapmama konusundaki kararlılığını sürdürüyor.
Görsel 4: Riot, League of Legends Kaynak Kodları İçin Fidye Ödemeyi Reddetti - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Riot Games 24 Ocak’ta yaptığı açıklamada, sosyal mühendislik yoluyla çalınan League of Legends kaynak kodu için fidye ödemeyi reddettiğini duyurdu. Los Angeles merkezli stüdyo kısa bir süre önce League of Legends güncellemelerini geciktirerek önlem almasına neden olan büyük bir hack saldırısının kurbanı olmuştu.

Riot saldırı haberini ilk olarak geçtiğimiz cuma günü, henüz ihlalin boyutunu araştırırken verdi. Şirket, bilgisayar korsanlarının herhangi bir oyuncu verisi veya kişisel bilgi elde etmeyi başardığına dair herhangi bir kanıt bulunmadığı konusunda hayranlarını rahatlatmak için erken bir açıklama yapmaya karar verdiğini söyledi.

Riot yaptığı denetimin ardından bilgisayar korsanlarının League of Legends, Teamfight Tactics ve eski hile önleme sistemlerinden birinin kaynak kodunu çalmayı başardığını belirledi. Sosyal mühendislik saldırısı şirketin geliştirme ortamını hedef aldığından, saldırıyı düzenleyenler muhtemelen derlenmemiş ve dolayısıyla kolayca okunabilir C++ kaynak dosyalarıyla kaçmayı başardılar.

Kaynak kodlarının sızdırılmasıyla birlikte oluşabilecek hile kullanımı artışı nedeniyle durumu yakından takip edeceğini aktaran Riot, potansiyel bir hile kullanımına karşı hazırlık yapıyor. Şirket ayrıca çalınan dosyaların, yayınlanması garanti olmayan ancak kaynak kodları ortaya çıktığı için sızdırılabilecek bazı deneysel özellikler içerdiğini de açıkladı.

Riot’un sızıntıyla ilgili yaptığı tüm açıklamalar:

  • League of Legends, TFT ve şu anda kullanılmayan bir anti hile yazılımının kaynak kodları sızdırıldı.
  • Riot Games, hackerlara fidye ödemeyi reddetti.
  • Herhangi bir oyuncu verisi sızıntısı olmadı.
  • Riot önlem olarak gelecek yamaları erteleme kararı aldı.
  • Riot, oyunlarda artabilecek hile kullanımına karşı tetikte olduğunu açıkladı.
  • Gelecek yamalarda oyuna geleceği iddiasıyla bazı özelliklerin sızabileceği fakat bunların prototip olduğu oyuna eklenmesinin kesin olmadığı açıklandı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: 343 Industries Artık Halo Oyunu Geliştirmeyebilir - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

343 Industries Artık Halo Oyunu Geliştirmeyebilir

Sonraki İçerik
Görsel 6: Redfall Çıkış Tarihi Duyuruldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Redfall Çıkış Tarihi Duyuruldu

Alakalı İçerikler
""