Beklenmedik Bir Karar Daha: Riot Games’in Dövüş Oyunu İptal Edildi

Takip Et
Kapalı kapılar ardında geliştirilen ‘Pool Party’ adındaki Riot Games’in dövüş oyunu iptal edildiği ortaya çıktı.
Görsel 4: Beklenmedik Bir Karar Daha: Riot Games'in Dövüş Oyunu İptal Edildi - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Adı ve detayları yeni ortaya çıkan ‘Pool Party’ adındaki Riot Games‘in dövüş oyunu iptal edildi. League of Legends evreninde geçen ve Smash Bros. tarzında olması planlanan ‘Pool Party’ adlı projenin, Warner Bros’un MultiVersus’unun ticari başarısızlığının ardından Riot Games tarafından bu yılın Mayıs ayında iptal edildiği bildirildi.

Washington Post’un eski video oyunları ve e-spor editörü Mikhail Klimentov’un ReaderGrev bülteninde yazdığına göre ‘Pool Party‘ kod adıyla bilinen bu projede 70-80 civarında Riot Games çalışanı çalışıyordu. Proje başlangıçta daha kült oyunculara hitap eden bir dövüş oyunu olarak tasarlanmış ancak zamanla parti oyunu unsurlarını içerecek şekilde değişiklik göstermişti.

Riot Games’in Dövüş Oyunu İptal Kararı Neden Geldi?

Görsel 5: Beklenmedik Bir Karar Daha: Riot Games'in Dövüş Oyunu İptal Edildi - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Klimentov, projeye aşina olan kaynaklara dayanarak Riot Games yöneticilerinin e-spor sahnesinde de oyunu desteklemeyi planladığını ancak MultiVersus’un başarısızlığı sonrasında çekingen davrandıklarını belirtti. Keza bu durum, Riot’un benzer türdeki bir oyuna olan tüketici ilgisini de yeniden değerlendirmesine neden oldu ve bu karar mekanizması doğrultusunda Mayıs ayında Pool Party’nin geliştirilmesi durduruldu.

Projede çalışan 70-80 kişilik ekibin yaklaşık yarısı şirket içinde farklı pozisyonlara atanırken, diğer çalışanlar ise yeni pozisyonlar aramaya başladı. Riot Games’in kıdemli iletişim direktörü Joe Hixson, Ar-Ge projelerinin her zaman belli başlı değişken durumlara gebe olduğunu ve bu tür kararların yılda birkaç kez alınabileceğini ifade etti.

Şirket Pool Party’nin iptalinin ardından ana odağını bir diğer dövüş oyunu olan 2XKO’ya çevirmiş durumda. Bir süredir yeni tanıtımlarıyla karşımıza çıkan Riot Games’in dövüş oyunu 2XKO, ilk kez Ağustos 2022’de duyurulmuştu. 2XKO, önümüzdeki yıl PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için oynaması ücretsiz bir oyun olarak piyasaya sürülecek.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Dota 2 Yeni Dövüş Oyunu ile Karşımızda: İlgi Fazlasıyla Büyük - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Dota 2 Yeni Dövüş Oyunu ile Karşımızda: İlgi Fazlasıyla Büyük

Sonraki İçerik
Görsel 7: Once Human Gizlilik Endişeleriyle Karşı Karşıya: Geliştiricilerden Açıklama Geldi - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Once Human Gizlilik Endişeleriyle Karşı Karşıya: Geliştiricilerden Açıklama Geldi

Alakalı İçerikler
""