Resident Evil Village Serinin En İyi Çıkışını Yakaladı

Avatar photo
Takip Et
Resident Evil Village, Steam’de iyi bir lansman günü geçirdi ve serinin en iyi çıkışını yakaladı.

Resident Evil Village, lansman gününde Steam’de oyuncuların ilgisini kazanmayı başardı ve serinin en iyi çıkışını yakaladı.

SteamDB tarafından yayınlanan resmi olmayan rakamlara göre, Resident Evil Village’ın Steam’de piyasaya sürülmesinden itibaren 24 saat boyunca oyun 101.726 eşzamanlı oyuncuya ulaştı.

Resident Evil Village diğer Resident Evil oyunları arasında en çok eşzamanlı oyuncu kitlesine ulaştı.

Serideki oyunlara bakıldığında, oyunun yakalamış olduğu çıkış ivmesinin, serinin diğer oyunlarına kıyasla en iyisi olduğu açık. Oyunun yakalamış olduğu eşzamanlı oyuncu sayısını, 74.277 eşzamanlı oyuncuyla Resident Evil Remake akabinde ise Resident Evil 3 Remake takip ediyor.

Serinin diğer oyunlarına bakıldığında ise Resident Evil 7’nin, lansman gününde 20.449, Resident Evil 6’nın lansman gününde 11.879 eşzamanlı oyuncusu bulunuyordu.

Oyun, 84.085 eşzamanlı oyuncu sayısıyla Steam’in en çok oynanan dokuzuncu oyunu oldu. Serinin diğer oyunlarına kıyasla oyunun, güzel bir ivme yakaladığını söyleyebiliriz. Daha dün piyasaya sürülen oyun, eleştirmenlerden oldukça iyi eleştiriler aldı.

Resident Evil Village, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Stadia’da oynanabilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Days Gone PC DLSS ve RTX’i Desteklemeyecek

Sonraki İçerik

Renkli PlayStation 5 Kontrolcüleri Yolda

Alakalı İçerikler
""