Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Remedy, Max Payne Remake’leri Üzerinde Çalışmaya Başladı

Avatar photo
Takip Et
Remedy ve Rockstar Games, Max Payne Remake’leri konusunda anlaşmaya vardığını duyurdu.
Görsel 4: Remedy, Max Payne Remake'leri Üzerinde Çalışmaya Başladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Remedy ve Rockstar Games, Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne’in remake sürümleri üzerinde anlaşmaya vardı.

Beklenmeyen duyuruda Remedy; PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için ilk iki Max Payne oyununu “tipik bir Remedy AAA geliştirme süreciyle aynı çizgide” yeniden yapmak üzere yeni bir anlaşma kapsamında Rockstar ile birlikte çalışacağını duyurdu.

Max Payne Remake’leri Northlight oyun motoruyla geliştirilecek.

Max Payne Remake’leri Remedy’e ait olan Control ve yakında çıkacak olan Alan Wake 2’yi geliştirilmek için kullanılan Northlight oyun motoruyla geliştirilecek.

Eğer bilmiyorsanız, orijinal Max Payne oyunları da Remedy ve Rockstar Games iş birliği sonucu geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştü. Serinin üçüncü oyunu Max Payne 3’ün geliştiriciliğini de Rockstar Games üstlenmişti.

Rockstar’ın kurucusu Sam Houser, “Remedy’deki eski arkadaşlarımız orijinal Max Payne oyunlarını yeniden yapmak için bize ulaştıklarında çok heyecanlandık.” dedi. “Remedy ekibinin yıllar içinde yarattığı çalışmanın büyük hayranıyız ve bu yeni sürümleri oynamak için çalışıyoruz.” diye ekledi.

Remedy CEO’su Tero Virtala ise “May Payne, Remedy’deki herkesin kalbinde her zaman özel bir yer tuttu ve dünya çapındaki milyonlarca hayranın da aynı şekilde hissettiğini biliyoruz.” dedi.

Virtala, ekibin “orijinal Max Payne oyunlarının hikayesini, aksiyonunu ve atmosferini oyunculara yeni yollarla geri getirmekten” heyecan duyduğunu da sözlerine ekledi.

Proje, Remedy’nin en yeni motoru üzerinde geliştirileceği ve buna uygun bir AAA bütçesine sahip olacağı düşünüldüğünde, kulağa tam bir remake gibi geliyor. Control ve Alan Wake 2 ile aynı motor kullanılarak yapılmış orijinal Max Payne oyunlarını hayal etmek heyecan verici.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Ubisoft, Rainbow Six Mobile'ı Duyurdu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Ubisoft, Rainbow Six Mobile’ı Duyurdu

Sonraki İçerik
Görsel 6: VALORANT Mobile'ın Ekran Görüntüleri Sızdırıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT Mobile’ın Ekran Görüntüleri Sızdırıldı

Alakalı İçerikler
""