Rekkitz Ekibi Artık Twitch’te Yayın Açmayacak

Avatar photo
Takip Et
Rekkitz ekibinde bulunan yayıncılar yeni bir platform bulana kadar Twitch’den yayın açmayacaklar.
Görsel 4: Rekkitz Ekibi Artık Twitch'te Yayın Açmayacak - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Yıllardır Twitch üzerinde canlı yayın yapan Rekkitz ekibi üyeleri; Sedat “Toqtir” Sakmar, Bahadır “Purplebixi” Telci, Barış “Zade” Danış, Doğukan “Adal” Adal, İrem “ClumsyKity” Sakmar, Eren “ErenAktan” Aktan ve “Moparism” aldıkları kararla artık Twitch’te yayın yapmayacaklar.

13 yıldır Twitch yayıncısı olan ve Twitch Türkiye’nin en büyük yayıncılarından birisi aynı zamanda da ekibin kurucusu olan Ahmet “Jahrein” Sonuç‘un mayıs ayına kadar sözleşmesi bulunduğu için farklı bir platformda yayın açıp açmayacağı henüz belli değil.

Rekkitz ekibi yaptığı açıklamada aldıkları bu kararın “Twitch ile aralarında bulunan iletişim kopukluğu ve muhatap bulamama sorunu” ve bazı konularda yaptıkları şikayetlerin göz ardı edilmesinin sebep olduğunu söyledi.

Rekkitz ekibi hangi yayın platformuna geçecek?

Dün akşam saatlerinde Jahrein kanalında yayın yapan Rekkitz ekibi, şu anda Twitch alternatifi platformlarla görüşmede olduklarını ve hangi platforma geçeceklerinin henüz netleşmediğini duyurdu. Dolayısıyla şu anda hangi platformda yayın yapacaklarına dair bir bilgimiz bulunmuyor.

Rekkitz tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Uzun zamandır twitch platformuyla aramızda bulunan iletişim kopukluğu ve muhatap bulamama sorunu zaten gündemimizdeydi. Yerel fiyatlandırma, sitedeki takipçi/izleyici botu, Türkiye’deki web sitelerinde satışı yapılan botlar, bit dolandırıcılığı vs. gibi konularda şikayetlerimiz göz ardı ediliyordu.

Yaşanan son skandaldan sonra platform yetkililerinin sessizliği tarafımızca platformun Türkiye’ye verdiği değeri bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Yıllarca platformun Türkiye’de geldiği konuma gelebilmesi konusunda çok emek veren insanlardan oluşan bir topluluk olarak çok sevdiğimiz twitch platformunun bu hale gelmesini üzüntüyle tecrübe ettik.

Yukarıda belirttiğimiz sebeplerden ötürü twitch’teki yayınlarımızı durdurma kararı aldık. Ekibimizden Jahrein’in platformla bulunan sözleşmesi mayıs ayına kadar süreceği için Jahrein kanalının akıbeti henüz belli olmasa da; Toqtir, Purplebixi, Zade, Adal, Clumsykitty, ErenAktan, Moparism isimli yayıncılarımız yeni bir platforma geçene kadar yayınlarına bir süre ara vereceklerdir.

Takipçilerimize duyurulur!

Rekkitz sosyal medya hesapalarından yapılan açıklama.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Crab Game Sistem Gereksinimleri - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Crab Game Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 6: Forza Horizon 5 En Hızlı Arabalar - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Forza Horizon 5 En Hızlı Arabalar

Alakalı İçerikler
""