Rainbow Six Siege 6. Yıl Geliyor

Avatar photo
Takip Et
Rainbow Six Siege 6. Yıl Geliyor - oyun haberleri

Koskoca 5 yılı geride bırakan Rainbow Six Siege, 2021 yılı itibari ile 6. Yılına giriyor. Her sene, her sezon olduğu gibi bu sezonda oyunda köklü değişimler var. Arayüz, harita reworkleri, yeni operatörler, nerf ve bufflarla karşı karşıya olacağız.

Yeni yılın ilk sezonundan bahsetmeden önce, 5. Yılın son sezonunda yapılan son güncellemelere göz atalım. Bu güncellemelerle birlikte operatörler ve bazı silahlar dengelendi. Bu denge oyuncuların tercih ettiği operatörlerin kullanım yüzdesi ile galibiyet yüzdesi ile ölçülüyor. Bu yüzden Ubisoft, dengeleme gereksinimi duyuyor ve oyuncularını oyunda tutmayı hedefliyor.

Rainbow Six Siege 6. Yıl Geliyor

Yeni yılın ilk sezonundan önce gelen güncellemede en güçlü bir operatöre dönüşen Nokk, HEL Varlık Azaltma aktif iken etrafındaki cihazları tetiklemeyecek. Bu cihazlar;

  • Kapkan’ın giriş engelleme cihazı,
  • Ela’nın Grizmot mayını,
  • Melusi’nin Banshee’si ve yakınlık alarmları.
  • Ayrıca Border haritasında bulunan metal detektörlerden geçerken detektörden ses çıkmayacak. Bu güncelleme sayesinde Nokk, tam takım sessizlik ile oynayabilecek.

Nokk’ün yanı sıra Kali, BlackBeard, Ash, Iana, Mute, Twitch, Finka ve Dokkaebi’de değişikler var. Bunlar şu şekilde:

  • Kali’nin CRX 300 nişancı tüfeğinin hasarı yükseltildi. Eskiden 122 hasar vuran nişancı tüfeği şimdi 127 hasar vuruyor.
  • BlackBeard’ın kullandığı silah kalkanı artık eskisi gibi güçlü olmayacak, eskiden kalkanın canı 50 iken güncelleme ile birlikte 20’ye düşürüldü. Kalkanın yanı sıra MK17 tüfeğinin de hasarı 49’dan 40’a düşürüldü.
  • Dokkaebi ve Finka’nın tabancaları değiştirildi. Eskiden C75’e sahip olan Dokkaebi; GSH-18’e sahip olan Finka, artık Gonne-6 kullanacak. Ayrıca Finka ve Dokkaebi’nin sahip oldukları el bombaları da kaldırıldı. Yerine sersemletme (flash) bombaları eklendi. Twitch’den de sersemletme (flash) bombaları kaldırılıp yerine duman bombaları geldi.
  • Ash ve Iana operatörlerinde bulunan fakat genelde gölgede bırakılan G36 için geri tepme iyileştirilmesi yapıldı. Geliştiricilerin açıklamasına göre farkı oyuncular çok bariz bir şekilde anlayabilecekler.
  • Ayrıca Mute’un sinyal kesicileri artık açıklamalı bir şekilde gözükecek. Eskiden sadece “Sinyal Kesildi” yazarken şimdi “Zero’nun ARGUS Kamerası”, “Saldıran Dronları” gibi ifadeler yazacak.

5. yılın son güncellemesi ile yıl böyle kapanacak. Son güncellemede bulunan bazı değişiklikler yeni sezonun başlamasıyla birlikte aktif olacak. Şuan için Test Sunucusunda aktif. Her sezon olduğu gibi bu sezonda yeni bir operatör ve harita rework’ü geliyor. Geçtiğimiz Y5S4’de savunmaya Aruni operatörü gelmişti ve Gökdelen haritası reworklenmişti. Y6S1’de Flores isimli atak operatörü geliyor ve Border haritası reworkleniyor. Yeni operatörü ve Border’ın yeni halini oynamak istiyorsanız Test Sunucuda oynayabilirsiniz.

Rainbow Six Siege 6. Yıl Geliyor - oyun haberleri

Oyuna yepyeni bir saldırı operatörü ekleniyor.

Yeni operatör Flores, Kuzey Amerika’dan Arjantin’den geliyor. Kendisi Ratero dronlara sahip. Bu dronların yeteneği patlatmak. 4 tane patlayan ve 2 tane de normal drona sahip olacak olan Flores, AR-33 AR ve SR-25 MR silahlarına sahip olacak. Patlayan dronlar savunmacıların korkusu olacağa benziyor. Süre sınırlı olan bu patlayan dronlar, yaralanmış oyuncuyu öldürebilir, yaralanmamış oyuncuyu yaralayabilir (yakınlığına bağlı). Kendisi 2 hıza ve 2 zırha sahip.

Crimson Heist ile gelecek olan Battle Pass’i alırsanız Flores’i normal oyunculardan 2 hafta öncesinde oynayabileceksiniz. 2 hafta sonrasında Flores, Rainbow kredisi ve renown’u ile satın alınabilecek. Geçtiğimiz yılın operatörlerine bakacak olursak Flores’de 25000 renown ve 600 Rainbow kredisine satılacak. Ancak kesin bir bilgi hala yok.Rainbow Six Siege 6. Yıl Geliyor

Rainbow Six Siege’e 6. yılda ekleneceği söylenen Türk karakter maalesef oyunda olmayacak.

6. yılın diğer sezonlarında neler olacak tamamıyla belli olmasa da Road Map yayımlandı. Bu yılın 2. Sezonunda biz Türkleri sevindirecek bir sızıntı yayımlanmıştı. Bu sızıntıda 2. Sezonda bir Türk operatörün oyunda yer alacağı belirtiliyordu. Fakat üzülerek söylemek gerekiyor ki maalesef bu doğru değil.

2. Sezonda Nakoda adı verilen bir ülkeden operatör gelecek. Ayrıca Favela haritasına rework gelecek. 3. Sezonda Hırvatistan’dan bir operatör gelecek fakat harita hakkında kesin bir bilgi yok. Oyuncular yeni harita gelebilir diyor veya 3. Sezonda herhangi bir çalışma olmayacak deniyor. 4. Sezonda İrlanda’lı operatör gelecek ve geçtiğimiz sezonda dereceli harita listesinden kaldırılan Outback haritası reworklenecek. Ancak Favela ve Outback haritaları dereceli harita listesine eklenecek mi eklenmeyecek mi onun hakkında bir açıklama bulunmamakta.

Rainbow Six Siege 6. Yıl Geliyor

Battlepass’de 2 adet Elite skin olacak.

Crimson Heist ile birlikte charmlarda güncellendi. Bu sezon charmlar kilit şeklinde olacak. Sezona özel çıkacak olan silah kaplaması oldukça güzel. Kabza kısmı oyunun meşhur silah kaplaması olan Black Ice’i andırıyor. Bir kısmı buz, bir kısmı ateş (termal) içinde olan bu kaplama “Mor” olarak çıkacak ve Battle Pass içerisinde olacak. Bu sezonda yeni Elite skinlerde olacak. Geçtiğimiz günlerde Kali’ye bir Elite skin geldi ve yeni sezonda da Zofia’ya (Jill Valentine) ikinci bir Elite ve Jackal’a (Eyenox Model III) da bir Elite gelecek.

Rainbow Six Siege 6. Yıl Geliyor - oyun haberleri

Battle Pass içerisinde bulunan Alpha Packler içerisinde bizleri özel bir seri bekliyor. Rick and Morty Special adı altında çıkan operatör kostümleri geliyor. Bu kostümler Smoke ve Sledge’e geliyor. Six Major 2021 turnuvası içinde yeni kostüm ve silah kaplamaları da Crimson Heist ile beraberinde paket halinde satışa çıkacak. Her sezon olduğu gibi bu sezonda Battle Pass, 100 seviyeden oluşacak. Geçtiğimiz Neon Dawn sezonunda yaklaşık 90 gün verilmişti Battle Pass’in bitişi için ancak bu sezon bu rakam değişebilir.

Crimson Heist, Rainbow Six Siege’de küçük çaplı arayüz değişimleri ile birlikte gelecek. Arayüz, tamamıyla hazır olmasa da bazı değişiklikler Test Sunucularında oyunculara yansıtılıyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Anthem'in Geliştirilmesi Resmen İptal Edildi

Anthem’in Geliştirilmesi Resmen İptal Edildi

Sonraki İçerik
Nvidia, 30 serisi GPU'larda kare hızlarını yüzde 10'a kadar artırmaya başladı

Nvidia, 30 serisi GPU’larda FPS’leri %10’a kadar artırmaya başladı

Alakalı İçerikler
""