Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Quantic Dream Yeni Bir Star Wars Oyunu Yapıyor Olabilir

Takip Et
Gelen bazı duyumlara göre Quantic Dream, aylardır Star Wars oyunu üzerine çalışıyor.
Görsel 4: Quantic Dream Yeni Bir Star Wars Oyunu Yapıyor Olabilir - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Anlatı odaklı Heavy Rain, Beyond: Two Souls ve Detroit: Become Human’ın arkasındaki stüdyo Quantic Dream, yeni bir Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor olabilir.Bazı kaynaklar, stüdyonun Disney ile halihazırda geliştirilmekte olan bir oyun için bir anlaşma yaptığını bildirdi.

Söylenti ilk olarak geçen hafta YouTuber Gautoz’un VGC aracılığıyla, Quantic Dream’in Sony ile olan sözleşmesinin sona erdiğini ve Disney ile sözleşme imzalayacağını iddia etmesiyle ortaya çıktı. Gautoz, Star Wars oyunu üzerine çalışacaklarını düşündüğünü söyledi.

Quantic Dream, uzun zamandır Star Wars üzerine çalışıyor.

Bundan kısa bir süre sonra, geçtiğimiz hafta gelecek yılki Call of Duty oyununun Modern Warfare 2 olacağını iddia eden ünlü sır sızdıran Tom Henderson, DualShockers’ta aynı şeyin kendisine ayrı bir kaynak tarafından söylendiğini söyledi. Henderson’a göre oyun bir yılı aşkındır geliştiriliyor.

Kotaku da farklı bir kaynaktan aynı haberi duyduğunu ve stüdyonun yaklaşık 18 aydır bu Star Wars oyununun üzerinde çalıştığını söylüyor. Haberin kaynağına göre, yeni projenin, stüdyonun önceki oyunlarından farklı olarak, muhtemelen açık dünya ortamında ve çok oyunculu bileşenlerle daha geleneksel bir aksiyon oyunu olacağı söyleniyor.

Quantic Dream’in web sitesindeki bazı iş ilanları benzer bir yöne işaret ediyor. Stüdyo, diğerlerinin yanı sıra “LiveOps’ta bir meta veritabanını yönetme konusunda önceden deneyime” sahip olması gereken rekabetçi kıdemli oyun tasarımcısı ve kıdemli oyun ekonomisi tasarımcısı ilanı açtı. Üst düzey bir tasarımcı listesinde “açık ortam oyunu ve/veya çok oyunculu oyun” üzerinde çalışma deneyimi gerekliliği de var.

Bunların hiçbiri özellikle Star Wars’tan bahsetmiyor, ancak kesinlikle Quantic Dream’in şimdiye kadar bize gösterdiği etkileşimli dramalarından uzaklaşıyorlar.Nomad Soul, Heavy Rain, Beyond: Two Souls, Detroit: Become Human gibi oyunlar, hikâye anlatımına öncelik verir. Bu oyunlar, iş ilanlarındaki oyun tasarımcısı veya açık dünya deneyimi gerektiren türden değil.

Şimdilik sadece duyumlar silsilesi olsa da yeni haberler geldikçe sizi bilgilendireceğiz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: VALORANT Go! Vol. 2 Koleksiyonu Sızdırıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT Go! Vol. 2 Koleksiyonu Sızdırıldı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Matrak NFT Games 180 Milyar Dolarlık Dünya Oyun Pazarına Göz Dikti - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Matrak NFT Games 180 Milyar Dolarlık Dünya Oyun Pazarına Göz Dikti

Alakalı İçerikler
""