Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

PS3 Oyunları PS5 Mağazasına Gelmeye Başladı

Avatar photo
Takip Et
Bu, PS5’te geriye dönük uyumluluk özelliğiyle PS3 oyunlarının oynanabileceği anlamına geliyor olabilir.
Görsel 4: PS3 Oyunları PS5 Mağazasına Gelmeye Başladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

PS3 oyunları, uzun zamandır Sony’ye yapılan daha fazla oyun için geriye dönük uyumluluk önerilerinin ardından PS5’in mağazasında görünmeye başladı.

Normal şartlarda, PlayStation 5 mağazasında bir PlayStation 3 oyunu arattığınızda karşınıza oyunun PS Now sürümünün çıkması gerekiyor ancak, şu an birkaç oyun için bu durum böyle değil.

Sosyal medya kullanıcıları aslen PS3 oyunu olan Prince of Persia: The Forgetten Sands, Prince of Persion: The Two Thrones ve Dead or Alive 5’in mağazalarında gözüktüğü görüntüleri paylaştı.

PS3 oyunları PS5’te oynanabiliyor mu?

PS5’e geriye dönük uyumluluk söylentileri geçtiğimiz günlerde PS5 sistem mimarı Mark Cerny’nin “sahte saat ve frekans kontrolüyle geriye dönük uyumluluk” adlı patentinin ortaya çıkmasıyla başladı.

Bu patent, doğal olarak pek çok kişinin Sony’nin nihayet eski oyunlar için bir çözüm geliştirdiğini ve yakında PS5’in geriye dönük uyumluluğunun genişletilebileceğini öne sürmesine neden oldu.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: God Of War PC Torrent'e Düştü - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

God Of War PC Torrent’e Düştü

Sonraki İçerik
Görsel 6: God of War Kertikgümüş Nasıl Kazanılır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

God of War Kertikgümüş Nasıl Kazanılır?

Alakalı İçerikler
""