Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Police Simulator Patrol Officers Erken Erişim’de

Takip Et
Police Simulator Patrol Officers yeni oyunu erken erişime açıldı, peki ederine değer mi?

Simülasyon oyunları üzerine odaklı Alman oyun şirketi Astragon Entertainment tarafından yayınlanan ve Aesir Interactive tarafından geliştirilen Police Simulator Patrol Officers tam da adına layık bir oyun tecrübesi sunarak devriye polisi olmanıza imkan tanıyor.

Oyun hakkında genel beklentiler aslında düşük olmasına rağmen erken erişime çıkan Police Simulator Patrol Officers, beklentilerin üzerine çıkarak güzel bir performans ve oyun grafiği ortaya koysa da asıl sorulması gereken soru şu: Erken erişimde almaya değer mi?

Police Simulator Patrol Officers’ın yapısı oldukça basit.

Mevcut polislerden birini ve oynamak istediğiniz devriyeyi seçerek oyuna başlıyorsunuz. Her devriye, normal iş saatleri şeklinde kısıtlandırılmış. Başta seçenekleriniz oldukça kısıtlı ve çoğunlukla yürüyerek etraftaki trafik cezalarını kontrol etmeniz isteniyor.

Police Simulator Patrol Officers içerisinden bir olay yeri görüntüsü
Police Simulator Patrol Officers içerisinden bir olay yeri görüntüsü

Ufak ayrıntılara dikkat kesilmek size göre değilse, bu oyun da size göre olmayabilir.

Her devriye için bazı özel görevler size günlük daha fazla puan getirecektir. Amacınız, tahmin edilebilir şekilde, puanınızı olabildiğince yüksek tutmak. Bunu yaparken elde ettiğiniz puanlar farklı puan tiplerinde birikiyor. Örneğin devriyeniz süresince park cezası yazma bonusunuz varsa; süresi dolmuş ehliyet, hatalı park, itfaiye musluklarını engellemek gibi sebeplerden yazacağınız cezalarda fazladan puan elde edeceksiniz. Tabii hatalı işlem yapmak da aynı şekilde puanlarınızdan götürecektir.

Klasik simülasyon mantığıyla yaptığınız hatalar puanınızı götürdüğü için vereceğiniz kararlarda dikkatli olmakta fayda var. Ancak oyun tabii ki sadece park cezası yazmaktan ibaret değil, gereken durumlarda arabaları çektirebileceğiniz gibi oyundaki herhangi bir NPC’yi göz altına almanız da mümkün.

Puan kazandıkça seviyeniz artacak bu da size yeni bölgelerde devriyeye çıkma ve farklı özellikler kullanabilme imkanı sağlayacaktır. En başta radar silahınız açılacak ki böylelikle hız limitini geçen bir aracın otomatik olarak plakasını alabileceksiniz, eğer plakası görülebiliyorsa. Daha sonrasında devriye aracınız açılacak, böylelikle yürümek zorunda da kalmayacaksınız. Ve zamanla tüm devriye bölgeleri açılacak.

Görsel 4: Police Simulator Patrol Officers Erken Erişim'de - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Ne var ki, erken erişim olmasından dolayı oyunda hala bazı hatalar mevcut. Örneğin bazen verdiğiniz ceza doğru olsa da puanınız kesilebiliyor. Bunun yanı sıra belki de en gerekli özelliklerden biri olan devriyeler esnasında oyunu kaydedebilme de henüz yapabilecekleriniz arasında değil. Dolayısıyla eğer bir kaza geçirirseniz, devriyeye tekrar başlamanız gerekebilir. Aynı şekilde kontrol noktası ya da otomatik kayıt sistemi de bulunmamakta.

Bir diğer can sıkıcı durum ise gün bitmeden yaralanmanız halinde devriyenizin kayıp niteliğinde olması. Devriyenizi bitirmiş karakola geri dönerken yaşayacağınız bir talihsizlik, tüm gününüzün boşa harcanmasına neden olabilir.

Ancak yine de oyun görüntü ve performans açısından oldukça tatmin edici. Grafikler yüksek kalitede ve benzerlerine nazaran oyun içi modellerin görüntüsü de hiç fena değil. Oyun içi neredeyse her şey yerli yerinde çalışmakta. 1440p’de ortalama bir grafik kart ile 50-60 FPS alabilmek mümkün.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Rainbow Six Siege Y6S2: North Star Tanıtımı

Sonraki İçerik

Genshin Impact: Kazuha Banner Yayınlanma Tarihi Açıklandı

Alakalı İçerikler
""