PlayStation VR2’nin İlk Görselleri Paylaşıldı

Avatar photo
Takip Et
Sony, PlayStation VR2’nin ilk görsellerini bugün paylaştı.
Görsel 4: PlayStation VR2'nin İlk Görselleri Paylaşıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sony, sonunda Şubat 2022 tarihinde duyurduğu PlayStation VR2 kaskının tasarımını paylaştı. Geçtiğimiz mart ayında VR kitinin kontrolcülerinden görsel basına sunulmuştu.

PlayStation VR2’nin tasarımı PlayStation 5 ile benzer olan beyaz-siyah renk şemasına sahip. Yeni VR kaskında önceki modele kıyasla; lens ayar kadranı, yeni bir havalandırma tasarımı ve ağırlık konusunda iyileştirme yapılmış. PlayStation 5 ve DualSense kontrolcüsüne benzer olarak PSVR2 kaskının ön ve arka bantlarında gizlenmiş küçük PlayStation simgeleri bulunuyor.

PSVR’ın piyasaya sürülmesinden bu yana beş yıldan fazla süre geçti. Sadece PS5 desteği olsa da, çalıştırmak için özel bir adaptör kullanmanız gerekecek.

Görsel 5: PlayStation VR2'nin İlk Görselleri Paylaşıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

PlayStation VR2’nin kaskı, dokunsal geri bildirim, göz takibi, 4K çözünürlük, yüksek dinamik aralık, 90/120Hz kare hızları ve 110 derecelik görüş alanına sahip olacak. PS5 bağlantısı ise tek bir USB-C kablosuyla yapılabilecek.

Fotoğrafların paylaşılmasının ardından PlayStation kullanıcılarının aklında, PSVR2’nin çıkış tarihi veya fiyatı hakkında sorular yer almaya başladı. Fakat Sony tarafından henüz bu konuda bir açıklama yapılmış değil.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Street Fighter 6 Resmi Olarak Duyuruldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Street Fighter 6 Resmi Olarak Duyuruldu

Sonraki İçerik
Görsel 7: Starfield "NASA-punk" Estetiğinde Olacak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Starfield “NASA-punk” Estetiğinde Olacak

Alakalı İçerikler
""