Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

PlayStation Hesabı Discord’a Nasıl Bağlanır?

Avatar photo
Takip Et
Discord bugün yaptığı duyuruyla artık PlayStation hesabınızı bağlayabileceğinizi duyurdu. İşte, nasıl PlayStation hesabınızı Discord’a bağlayabileceğiniz.
Görsel 4: PlayStation Hesabı Discord'a Nasıl Bağlanır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

PlayStation, geçtiğimiz mayıs ayında Discord ile partnerliğini duyurmuşlardı. Sony ile Discord, PlayStation deneyiminizi arkadaşlarınızın görmesi için Discord’a entegrasyon üzerinde bir süredir çalıştığı söylentileri internet üzerinde sıkça dolaşıyordu.

Bugünden itibaren PlayStation Network hesabınızı Discord’a bağlayarak PlayStation 4 veya PlayStation 5 oyun etkinliğinizi kullanıcı profilinizde gösterebileceksiniz.

Daha önceden Xbox ile benzer entegrasyona sahip olan Discord, bu yeni özellik ile birlikte PS5 ve PS4 konsollarınızda oynadığınız oyunları arkadaşlarınıza gösterebilmenize olanak sağlıyor. Ayrıca, başkalarının sizi kolayca ekleyebilmesi için PSN hesabınızı Discord profilinizde gösterebileceksiniz.

Hatta eğer oynadığınız oyun PC ve PlayStation arasında çapraz oynama desteğine sahipse bu bilgiyi bile görebileceksiniz.

PlayStation hesabı Discord’a nasıl bağlanır?

Discord hesabınızı PlayStation Network hesabınıza bağlamak için Discord’u açın ve ayarlardan Bağlantılar sayfasına girin. Bu sayfada yeni eklenen bir PlayStation simgesi göreceksiniz, tıklayarak bağlama işlemine devam edebilirsiniz.

Görsel 5: PlayStation Hesabı Discord'a Nasıl Bağlanır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Bu adımdan sonra Discord sizi tarayıcınızda Sony hesabınıza giriş yapmanız için yönlendirecek. Giriş yaptıktan sonra, başarıyla PlayStation hesabınızı Discord hesabınıza bağlamış olacaksınız.

Görsel 6: PlayStation Hesabı Discord'a Nasıl Bağlanır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Hesabınızı bağladıktan sonra PlayStation Network hesabınız için Bağlantılar sayfasında iki yeni seçenek bulunacaktır. PSN hesabınızın herkese açık bir şekilde profilinizde görünmesini istiyorsanız “Profilde görüntüle”, oynadığınız oyunların gözükmesini istiyorsanız “Durumu PlayStation Network olarak göster” seçeceklerini aktifleştirebilirsiniz.

Görsel 7: PlayStation Hesabı Discord'a Nasıl Bağlanır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Artık, şu anda PlayStation 4 veya PlayStation 5 konsolunuzda oynadığınız oyun, tüm arkadaşlarınızın görmesi için kullanıcı profilinizde gösterilecektir.

PSN Gizlilik Ayarlarınızda, durumunuzun Discord’da görülebilmesi için “PSN Çevrimiçi Durumunuz” ve “Şimdi Yürütülüyor” görünürlüğünüzün “Herkes” olarak ayarlanması gerektiğini unutmayın.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 8: Warframe Angels of the Zariman Genişlemesi Çok Yakında Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Warframe Angels of the Zariman Genişlemesi Çok Yakında Geliyor

Sonraki İçerik
Görsel 9: Game Pass Şubat 2022 Oyunları Duyuruldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Game Pass Şubat 2022 Oyunları Duyuruldu

Alakalı İçerikler
""