PlayStation 5 Slim Önümüzdeki Yıl Çıkış Yapabilir

Avatar photo
Takip Et
Yeni bir söylenti, Sony’nin önümüzdeki yıl daha hafif ve daha serin PlayStation 5 Slim’i piyasaya sürmeyi planladığını iddia ediyor.
Görsel 4: PlayStation 5 Slim Önümüzdeki Yıl Çıkış Yapabilir - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Bir söylenti, Sony’nin gelecek yıl PS5 konsolunun ince bir versiyonunu piyasaya sürmeyi planladığını iddia etti. PlayStation 5, Kasım 2020′de çıktı ancak Sony, konsola olan talebi bir süre karşılayamadı.

Neredeyse 2 yaşında olan konsol bu nedenle hala daha hevesli birçok PlayStation kullanıcı tarafından satın alınmadı, alınamadı. Sony, bu kullanıcılara ulaşmak için PlayStation 5 Slim konsolunu çıkartmayı planlıyor olabilir.

PlayStation 5 Slim ne zaman çıkacak?

Insider Gaming ve The Leak tarafından haberleştirilen söylentide; Sony’nin PlayStation 5 Slim olarak adlandırılmasa da 2023’ün 3. çeyreğinde daha küçük bir PS5 konsolu piyasaya süreceği iddia edildi.

The Leak’den gelen bilgiye göre yeni konsolun PS5’e kıyasla daha hafif ve daha serin olacağı söyleniyor. Son olarak kaynak, Sony’nin sistem yatay olarak yerleştirildiğinde PS5 standı gereksinimini ortadan kaldıracak bir çözüm üzerinde çalıştığını da belirtiyor.

Insider Gaming daha önce Sony’nin çıkarılabilir bir disk sürücüsü ile gelen yenilenmiş bir PS5 sürümü üzerinde çalıştığını da sızdırmıştı. Aynı rapor bu yeni sistemin mevcut PS5 modellerinin yerine gelebileceğini iddia ediyor. Bunun doğru olduğunu varsayarsak, disk sürücüsü satın alma opsiyonuyla dijital bir PS5 satılmaya başlanacak gibi görünüyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Forza Horizon 5'e DLSS 2.0, FSR 2 Desteği ve Daha Kapsamlı Işın İzleme Geliyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Forza Horizon 5’e DLSS 2.0, FSR 2 Desteği ve Daha Kapsamlı Işın İzleme Geliyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: Ubisoft Prince of Persia Remake Ön Siparişlerini İptal Etti - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Ubisoft Prince of Persia Remake Ön Siparişlerini İptal Etti

Alakalı İçerikler
""