PES Serisinin Adı eFootball Olarak Değişiyor

Takip Et
Konami, paylaştığı video ile beraber PES serisinin sadece “eFootball” ismini kullanacağını ve oynaması ücretsiz olacağını duyurdu.

Konami, Pro Evolution Soccer’ın artık olmayacağını ve uzun soluklu futbol serisinin yeni bir isme ve odak noktasına sahip olduğunu duyurdu. Japon geliştiricinin futbol oyunları Winning 11 (Yurt dışında Uluslararası Süperstar Futbol) adı altında başladı ve daha sonra 2001’den itibaren adı Pro Evolution Soccer oldu. Konami zaten bir süredir eFootball markasını PES ile birlikte kullanıyordu, ancak şimdi sadece eFootball ismi olacak.

eFootball, bu yılın sonbaharında PC için çıkış yapacak ve ücretsiz olacak.

Her yıl yeni oyun de çöpe atıldı. Bunun yerine eFootball, DLC tarafından desteklenen oynaması ücretsiz bir ‘futbol platformu’ olacak ve bu sonbaharda PC için çıkacak. Oyun, Unreal Engine üzerine inşa ediliyor, ayrıca konsol ve mobil oyuncularla çapraz oynama özelliğine sahip. Mobil oyuncuların sadece bir kontrolcü ile çapraz oynamasına izin verilecek.

Basın bülteni DLC modelini  şöyle açıklıyor: “FC Barcelona, ​​Juventus, FC Bayern, Manchester United ve diğerlerinin yer aldığı yerel maçlar lansman sırasında ücretsiz olarak sunulacak. Gelecekte, belirli oyun modları isteğe bağlı DLC olarak satılacak ve oyunculara şu seçenekler sunulacak: çıkarlarını takip eden bir deneyim inşa etme özgürlüğü.”

Konami’nin tanıtımında, bire bir karşılaşmalarla yapıldığına inandığı revizyonu vurguluyor. Videoda Lionel Messi ve Andres Iniesta gibi futbol yıldızları top sürme ve karar verme hakkında konuşuyor. eFootball görüntüleri ile ‘hareket eşleştirme’ animasyon sistemi gösteriliyor.

Bu, EA’in FIFA 22 ile yaptığı ve ‘HyperMotion’ dediği sisteme benziyor. HyperMotion yeni konsollara özel ve PC versiyonunda yer almayacak. eFootball’un PC versiyonu isebu sistemi bulunduracak. Hareket eşleme “oyuncuların sahada yaptığı çok çeşitli hareketleri gerçek zamanlı olarak en doğru olanı seçerek bir dizi animasyona dönüştürür. Sistem, öncekinden dört kat daha fazla animasyon sağlayarak son derece gerçekçi hareketler sağlar. Motion Matching teknolojisi tüm eFootball platformlarında kullanılacak.”

Seitaro Kimura, “Oyuncu ifadelerini  büyük ölçüde elden geçirmemizi sağlayan Unreal Engine’in güçlü temellerinden başlayarak, eFootball’a yıllarca güç verecek yeni bir futbol oyun motorunu sanal olarak oluşturmak için birçok değişiklik yaptık” diyor.”eFootball, seçkin futbolcularla yakın bir şekilde çalışarak bugüne kadarki en gerçekçi oyunumuzu sunuyor.”

Konami ayrıca oyunun lansman sonrası desteği için planlarının bir yol haritasını da yayınladı.

Görsel 4: PES Serisinin Adı eFootball Olarak Değişiyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Platform yaklaşımı, eFootball’un yeni sürümler yerine sürekli güncelleneceği ve büyük futbol sezonlarının ve turnuvaların başlamasıyla eş zamanlı olarak daha büyük güncellemelerin yapılacağı anlamına geliyor.

Yol haritası, gösteri maçlarında olduğu gibi oynanacak 9 kulüp olacağını ve diğer modların daha sonra ve muhtemelen ücretli DLC olarak geleceğini gösteriyor. Ayrıca maç geçişi adı verilen bir savaş geçişine benzeyen bir şey var, ancak MyClub veya kariyer modu gibi seri özelliklerden henüz bahsedilmedi. Ancak, PES’in her zaman olduğu gibi ekipleri özelleştirebilecek ve paylaşabileceksiniz.

Futbol oyunları tarihinin önemli serisinin geleceğini hep birlikte göreceğiz. Ancak umarız ki rekabeti kızıştırır.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Twitch’ten New World Golden Rage Zırhı Nasıl Düşürülür?

Sonraki İçerik

Battlefield 1 Amazon Prime’da Bedava

Alakalı İçerikler