Pearl Abyss Yeni Nesil Oyun Motorunu Paylaştı

Avatar photo
Takip Et
Pearl Abyss, G-Star Oyun Konferansı’nda yeni nesil oyun motoru ve yeni oyunlarının geliştirme görüntülerini paylaştı.
Görsel 4: Pearl Abyss Yeni Nesil Oyun Motorunu Paylaştı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Pearl Abyss, 19 Aralık tarihinde gerçekleşen G-Star Oyun Konferansı’na katılarak, doğrudan geliştirdiği yeni nesil oyun motorunu tanıttı ve “Crimson Desert”, “Plan 8” gibi yeni oyunlarının geliştirilme aşamalarından görüntüler paylaştı. 

Pearl Abyss oyun motoru baş programcısı (Lead Engine Programmer) Kwanghyeon Go, konuşmacı olarak yer aldığı konferansta “Yeni Nesil Oyun Motoru Geliştirme Son Durum İncelemesi” konulu konuşmasıyla, dinleyicilere oyun motorunun geliştirilmesi hakkında bilgiler aktardı. Özellikle “üstün kalitede bir oyunu, hızlıca ve daha çok oyuncuya sunma”nın, kendi geliştirdikleri yeni nesil oyun motorunun en önemli işlevlerinden biri sayıldığını söyleyerek, bunu yansıtan çeşitli oyun motoru tekniklerini de tanıttı. 

Yeni nesil oyun motorunun başlıca fonksiyonları olan “Işık, Atmosfer, Geometri ve Fizik”in yeni oyun geliştirmelerine nasıl uygulandığını çeşitli örnekler sunarak açıkladı. Işığın kaynağının ortaya koyduğu etkiye bağlı olarak gölgenin değişimi ve farklı atmosferik durumların çözüm teknikleri başta olmak üzere, milyonlarca objeyi eş zamanlı olarak görselleştirebilme sistemini gösterdi. 

Görsel 5: Pearl Abyss Yeni Nesil Oyun Motorunu Paylaştı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Plan 8’in geliştirilme görüntüleri konferansın ikinci yarısında sunuldu. Yeni nesil oyun motoru binek sistemi aracılığıyla geliştirilen araç testinin gerçekleştirildiği ve piston ayarına göre daha geniş aralıklı hareket kabiliyetinin açıkça gösterildiği bir video paylaşıldı. 

Görsel 6: Pearl Abyss Yeni Nesil Oyun Motorunu Paylaştı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital
Çeşitli geliştirme modelleri uygulanmış bir sistem ile test edilmekte olan Plan 8 aracı

Crimson Desert’ın geliştirilme görüntüleri de paylaşıldı. Yeni nesil oyun motoru aracılığıyla hava koşulları uç boyutlarda değişebilirken, karakterlerin kar ve çamur birikmiş yerlerdeki hareketlerine bağlı olarak yer yüzeyi de duruma uygun bir görünüme bürünebiliyor. Ayrıca suyun yayılımlarını hesaplayarak, hareket eden nesnelerin bulunduğu yüzeyde dalgacıklar oluşturabiliyor. 

Görsel 11: Pearl Abyss Yeni Nesil Oyun Motorunu Paylaştı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital
Hareket eden bir nesnenin bulunduğu yüzeyde oluşan dalgacıklar

Pearl Abyss, IGN röportajı aracılığıyla yeni nesil oyun motorunun adını “BlackSpace Engine” olarak da duyurmuştu. Yakın zamanda dünya çapında gündem konusu olan “DokeV” adlı yeni oyununun, yeni nesil oyun motoruyla geliştirildiği gerçeğinin öğrenilmesiyle, bu motora olan ilgi de giderek artıyor. 

Oyun motoru baş programcısı Kwanghyeon Go, bu motorun çeşitli avantajlarını tanıtarak, üstün grafikler için şirkete ait oyun motorunun yanında, hareket yakalama ve 3D tarayıcı stüdyoları gibi en son teknoloji tesislere de sahip olduklarını aktardı. Kwanghyeon Go, “üstün grafikler ve detaylara dair özenin, Pearl Abyss’in sahip olduğu yön” olduğunu ifade ederken, “ancak oyunun oynanışı konusuna da bir o kadar yoğunlaşmaktayız” diyerek sahip oldukları vizyonu ortaya koydu. 

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 12: Spotify Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Spotify Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Sonraki İçerik
Görsel 13: Steam 27 Milyon Eş Zamanlı Kullanıcıyla Rekor Tazeledi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Steam 27 Milyon Eş Zamanlı Kullanıcıyla Rekor Tazeledi

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.